Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Blog Zwolnienie Lekarskie


Blog Zwolnienie Lekarskie w zasadzie będzie uzupełnieniem mojej strony internetowej http://zus-l4.zwolnienielekarskie.pl/ praktycznie całkowicie poświęconej problemom związanym z czasową niezdolnością do pracy.

Okazuje się, że pomimo opisania kilkudziesięciu klasycznych problemów potrzeba rzeczowej informacji jest olbrzymia. Odpowiedzi będą oparte na listach moich czytelników. Można również komentować konkretne przypadki lub podzielić się swoimi doświadczeniami.

  • Zus ostatnio ma problemy z terminową wypłatą zasiłków chorobowych /prawdopodobnie z powodu dziury budżetowej 2010/.
  • Czasami stwarza to spore kłopoty osobom potrzebującym z czegoś żyć. Znajduje to odzwierciedlenie również na moim forum oraz blogu.

Serwisy moje nie mają najmniejszej szansy bez rzeszy kontrybutorów bloga opisujący problemy "z życia wzięte". Jeszcze raz zachęcam do zadawania pytań. W mojej opinii , nie ma głupicj czy nieważnych pytań.

<

Czasami drobne naprowadzenie w danej sprawie pozwala rozwiązać poważny problem. Jeszcze raz zapraszam do odwiedzania stron oraz aktywnego uczestnictwa!

Blog zwolnienie lekarskie

Podziel się:

Odpowiedzi

L4 chory powinien leżeć a ładowanie akumulatora

Witam miałem ostatnio sytuacje iz podczas mojego zwolnienia lekarskiego rozładowal mi sie akumulator w samochodzie i poprostu musiałem go naładowac pech chciał ze przyjechała pani z mojego zakładu na kontrole.W protokole kontroli wpisała iz nieprawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie.Zaznacze jeszcze iz nie było w domu osoby ktora mogłaby naładowac akumulator poniewaz zona pojechała do pracy autobusem bo własnie ten rozładowany akumulator wyskoczył gdy zona chciała jechac naszym samochodem do pracy. Prosze o pomoc.Z góry dziekuje.

L4 w trakcie oczekiwania na wyniki immunohistochemiczne

Witam serdecznie, oczekuję na wyniki immunohistochemii a kończy mi się zwolnienie L4 wystawione przez szpital. Bez tego wyniku, nie można kontynuować leczenia, gdyż nie wiadomo czy skuteczna będzie chemio, czy radio terapia (jestem wstępnie zarejestrowany do poradni hematologicznej). W związku z taką sytuacją proszę o odpowiedź, kto ma w tej chwili wystawić mi L4 na dalszy okres.
Pozdrawiam
Krzysztof

Zwolnienie lekarskie dziecko 10 lat -kiedy się należy?

Jestem matką pracująca , mama skierowanie na badania kontrolne do instytutu chorób płuc, dziecko jest alergikiem , ma10 lat.Czy jadąc z nim należy mi się opieka nad dzieckiem w czasie pobytu? W jaki sposób mogę usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy, od kogo mogę otrzymać taką opiekę?

  • Albo lekarze z tego instytutu, albo lekarz rodzinny lub każdy inny, który zechce  potwierdzić ten fakt.

Zwolnienie lekarskie na dziecko, które skończyło 14 lat

Witam, uprzejmie proszę o informację, czy w razie choroby dziecka, które wymaga opieki, a ukończyło 14 lat można uzyskać zwolnienie lekarskie w formie opieki, czy też innej, udokumentowanej formy, którą będzie honorował Pracodawca? Czy są przepisy regulujące takie przypadki? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam serdecznie

Grażyna

Musi to być zwolnienie lekarskie : stosowny artykuł ustawy mówi 

Art. 32. 2.Za członków rodziny, o których mowa w ust. 1 pkt 3, uważa się małżonka, rodziców, teściów, dziadków, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat – jeżeli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z ubezpieczonym w okresie sprawowania opieki. -

 

  •  Maksymalny okres opieki więc wynosi 14 dni.

dotacja z urzędu pracy a zwolnienie lekarskie

Witam serdecznie i mam pytanie czy jeśli wzięłam dotacje z Urzędu Pracy na otwarcie nowego stanowiska pracy a kobieta którą zatrudniłam jest w ciąży to po jakim przepracowanym czasie może ona iść na zwolnienie lekarskie,bo słyszałam różne wersje że po 3 miesiącach,że po pół roku z góry dziekuję za odpowiedż i pozdrawiam serdecznie

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania