Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Brak ciągłości zwolnienia lekarskiego


Brak ciągłości zwolnienia lekarskiego w ciąży.

Drogi doktorze!
Wsteczne zwolnienie lekarskie Jestem w 15 tygodniu ciąży. Mam problem z ciągłością zwolnienia .Moje poprzednie zwolnienie lekarskie skończyło się 19 lipca a następne dostałam od 23 lipca

.Zaznaczam że to moje drugie zwolnienie. Nie zdawałam sobie sprawy ze będzie to teraz wielkim problemem. Byłam z mężem na wyjeździe za granicą i wyjazd nieco się przedłużył z przyczyn niezależnych od nas.Z tego też powodu nie stawiłam się na umówione wizyty (zaplanowałam aż 3) .Lekarz mógł wypisać tylko 3 dni wstecz nie więcej-przepisy.

Zyję teraz
w stresie bo obawiam się zwolnienia. Pilnie proszę o rade, pomoc!

Moja odpowiedź

  • Zgodnie z obowiązującym prawem ten lekarz  nic nie mógł więcej zrobić.
  • Raczej będą jakieś konsekwencje służbowe z powodu braku usprawiedliwienia w pracy przez 3 dni robocze.

Podobne zapytanie poniżej Jestem w 5 miesiącu ciąży, od 28 października jestem na zwolnieniu chorobowym. Mój problem polega na tym, że zwolnienie miałam do 18 listopada a dziś mamy 2 grudnia,

a ja nie dostarczyłam zwolnienia do zakładu pracy za ten czas ( czyli 2 tygodnie) Mój pracodawca wysłał już dokumenty do ZUS-u ale w tym momencie nie mam ciągłości chorobowego bo go nie dostarczyłam, a żaden lekarz mi go już nie wypisze. Co teraz mam z tym zrobić? Czy można w jakiś prawny sposób usprawiedliwić tą nie obecność w pracy?? Proszę pilnie o odpowiedz.

  • Inne zapytanie

Witam, znalazłam Państwa stronę ale nie znalazłam odpowiedzi... Jestem w 6 m-cu ciąży, od początku ciąża zagrożona, ostatnie L4 miałam do 18.11.10 i kolejne wypisane od 20.11.10. Jest jeden dzień luki, powiedziałam w pracy, żeby wypisali mi dzień urlopu ale czy ZUS może się w jakiś sposób przyczepić? Czy musi być ciągłość zwolnienia lekarskiego?

Czy lekarz może/musi skorygować zwolnienie? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, co mam robić. Pozdrawiam, Ania 19 listopada 2010 roku był to dzień pracujący, więc formalnie nie była Pani w pracy.

  • Czy lekarz będzie to chciał poprawić po tygodniu, kiedy rozliczył to zwolnienie ZUS, wątpię ale trzeba pójść i go o to poprosić.
Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Tak więc wystarczy wziąć dzień urlopu i ZUS się nie przyczepi?

Podziel się:

Odpowiedzi

Miałam przerwę w zwolnieniu L 4

Witam 1 lipca 2014 zachorowałam na ciśnienie tętnicze na którym przebywałam na L4 przez 73 dni czyli od 1 lipca 2014 do 11 września 2014nastepnie miałam przerwę 4 dni urlopui zachorowałam na staw skokowy obecnie czekam na zabieg i na zwolnieniu jeste od 16 września chiałam zapytać czy jest to ciągłość w L4 ponieważ zakład pracy zliczył mi to wszystko razem bardzo proszę o odpowiedz bo dostałam dokumenty do wypełnienia o zasiłek rehabilitacyjny bardzo będę wdzięczna za jak najszybszą odpowiedz pozdrawia dziękuję

POMOCY i czy muszę wrócić do pracy

Witam.Jestem w 11 tygodniu ciąży i przebywam obecnie na zwolnieniu, mój lekarz ginekolog powiedział że mam przerwać zwolnienie lekarskie i wrócił do pracy chociażby na 3 dni i potem wypisze mi następne. Powiedział że trzeba tak zrobić żeby ZUS się mnie nie czepiał. Na zwolnienie poszłam bo pracuje w sklepie mięsnym gdzie dźwigałam ciężkie skrzynki z mięsem i był tam obrzydliwy zapach przez który wymiotowałam i czułam się źle. Proszę mi powiedzieć czy za przerwanie zwolnienie w ciąży będę mieć jakieś konsekwencje i czy muszę wrócić do pracy skoro ciągle wymiotuje i jest mi nie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie

Drugie zwolnienie lakarskie

Witam.
Byłem tydzień ( do poniedziałku) na zwolnieniu lekarskich. Niestety dalej się źle czułem i we wtorek nie poszedłem do pracy. Do lekarza poszedłem następnego dnia w środę ale pani w rejestracji powiedziała że nie ma już numerków. I mam numerek na czwartek. Czy lekarz może mi napisać zwolnienie dwa dni wstecz (za wtorek i środę)?? Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam Mateusz.

Wyjazd za granicę a zwolnienie


Witam jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim. Mój mąż dostał pracę w Niemczech i wyjechał kilka dni temu czy ja mogę w związku z tym zmienić moje miejsce zamieszkania i wyprowadzić się do Niemiec nie tracąc jednocześnie prawa do zasiłku chorobowego? Dodam, że na miejscu w Polsce zostanę sama, co akurat dla mnie w tym momencie jest bardzo niekorzystne. Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedz. Pozdrawiam

 

@powiadomiłbym o tym ZUS, aby nie było potem nieporozumień

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania