Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Zwolnienie lekarskie WF


Całoroczne zwolnienie lekarskie z zajęć wychowania fizycznego zawsze było kontrowersyjnym tematem. Pamiętam jednak, że jeszcze w latach mojego dzieciństwa nikt nie myślał o opuszczaniu lekcji WF-u, a na boisku sportowym spędzało się praktycznie cały rok.

Tym nie mniej postępujący spadek autorytetu szkoły, feminizacja zawodu nauczyciela, niski poziom zajęć z WF-u oraz przesadna nadopiekuńczość rodziców spowodowały, że uczniowie robią wszystko, aby uniknąć tych zajęć.

Ponieważ rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej otworzyło furtkę w postaci konieczności posiadania opinii lekarskiej, rodzice i uczniowie masowo nagabują lekarzy na wystawianie takich zwolnień. Chcąc czy nie dyrektorzy szkól honorują zaświadczenia lekarskie z prostego powodu. Jakikolwiek problem zdrowotny, wypadek  czy inne zdarzenie ucznia zwolnionego z tych zajęć stawia ich na przegranej pozycji.

Niestety żyjemy w bardzo roszczeniowym społeczeństwie, a często mniejszym problemem niż dzieci czy studenci są ich rodzice, chcący się w jakikolwiek sposób dowartościować lub poprzez nadopiekuńczość rozwiązać swoje kompleksy czy niedowartościowanie z dzieciństwa. W pewnych sytuacjach nawet poważne osoby nie zauważają , że są po prostu śmieszne.

Reszta do obejrzenia na materiale wideo poniżej, więc zapraszam serdecznie do obejrzenia i komentarzy.

Podziel się:

Odpowiedzi

Zwolnienie z wf z powodu zerwania nerwu wzrokowego.

Mam pytanie, czy należy mi się zwolnienie z zajęć wf, gdy mam zerwany nerw wzrokowy prawego oka. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania