Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

Czy mogę starać się o świadczenie rehabilitacyjne?

Witam, od początku kwietnia br. jestem na zwolnieniu lekarskim. 23 kwietnia br. miałem przeprowadzoną artroskopię kolana w wyniku nieszczęśliwego wypadku (upadłem na kolano). Po wyjściu ze szpitala wskazane było abym ćwiczył na zmotoryzowanej szynie ruchowej CPM. Wypożyczyłem na własny koszt tę szynę,

gdyż okazało się, że NFZ tego nie refunduje, (zapłaciłem ok 320 zł za 10 dni wypożyczenia) wskazane miałem przez 7 tygodni, no ale nie stać mnie na taki wydatek.Wg wskazań lekarza muszę chodzić w stabilizatorze kolanowym, tak abym mógł odpowiednio chronić wyleczone kolano. No powiem szczerze, że koszt takiego profesjonalnego stabilizatora waha się od 150 zł do ponad 300 zł i mnie niestety nie stać na takie wydatki.

Czy w związku z tym mogę starać się o świadczenie rehabilitacyjne, które pomogłoby mi w zakupie i wypożyczenie sprzętu do rehabilitacji?Dodam fakt, że zwolnienie mam do 22 czerwca 2012 i też tego samego dnia idę na konsultację do mojego lekarza prowadzącego(wcześniej niestety nie będę miał z nim kontaktu).
Pozdrawiam Ariel

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania