Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

Co robić po kontroli ZUS?

Witam mam pytanie, Dzwoniłam dziś do Pana i Pani rejestratorka zasugerowała abym napisała do Pana. W dniu dzisiejszym byłam na kontroli w Zusie. Skończyło się to cudownym uzdrowieniem. Jestem osobą w wieku 28 lat pracuję w magazynie komputerowym.

Dużo dźwigam, chodzę, schylam się itp - jak to w magazynie. Od 20.12 do dziś jestem na zwolnieniu, właściwie byłam do dziś. MR odcinka ledzwiowo-krzyrzowego wykazało: Na poziomie L5/S1 widoczne jest dyskretne symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "buligng disc" Krążek międzykręgowy Th10/Th11 wykazuje obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2

- zależnych odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu (dehydratacja). Pozostałe krążki międzykręgowe widoczne w badaniu o prawidłowym sygnale. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Niewielka prawowypukła skolioza kręgosłupa lędźwiowego. Poza tym BZ (badanie z 04.01

Poza tym mam trzaskające biodro - skierowanie na operację, jestem pod stałą opieką ortopedy, neurologa, poradni rehabilitacyjnej lecę codziennie na lekach rozluźniających i przeciwbólowych, w odcinku szyjnym odchylenie lordozy naturalnej, ból pleców się nasila a ja mam wrócić na magazyn? Mam zakaz dźwigania, noszenia ciężarów zarówno od ortopedy jak i neurologa oraz mojego internisty... Jak wrócę do pracy to mnie zwolnią bo już zatrudnili osobę na moje miejsce (nazwę stanowiska zmienili ale zajmuje moje stanowisko pracy). Pani z Zusu potraktowała mnie bardzo przedmiotowo - stwierdziła iż fakt że mam pomalowane paznokcie u nóg pozwala na to aby stwierdzić iż jestem osobą w pełni zdrową i dolną do pracy.

Mój lekarz internista wystawił mi od dziś do 04.05 nowe zwolnienie ale boję się...nie wiem co dalej powinnam robić. Baaaaaardzo proszę o pomoc. Czytam Pana wpisy oglądam filmiki na YT ale nie mam pojęcia jak powinnam się zachować a do pracy nie czuję się na siłach wrócić tym bardziej że w perspektywie mam tylko wypowiedzenie.

Mam 2 dzieci jak mnie zwolnią zostanę bez środków do życia. Bardzo proszę o podpowiedź co powinnam zrobić.

Odpowiedź Obawiam się, że sytuacja nie jest ciekawa Jak raz skontrolowali, to raczej będą panią sprawdzać powtórnie

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania