Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

Kontrola zwolnienia ZUS

Witam Pani Doktorze.

Mój przypadek jest okropny.

Chodząc do pracy poinformowałam pracodawcę, że będę musiała iść na zwolnienie lekarskie ponieważ mam potworne bóle kręgosłupa i tak jak kiedyś pomogą mi tylko zastrzyki.Odbyłam szkolenie dwudniowe po którym wrócilam do pracy zastając moje stanowisko pracy w bardzo złym stanie, wszystko porozwalane.

Pracuję w miejscu gdzie nie wolno robić zdjęć, ja takowe zrobiłam, ale zdaję sobie sprawę że nie będę mogła ich wykorzystać.

Nie chcąc robić problemu posprzątałam po czym następnego dnia udałam się do lekarza. I teraz najciekawsze!!!!

Dostałam zwolnienie - nawet dwukrotnie bo lekarstwa na kręgosłup uszkodziły mi okład pokarmowy i miałam rewolucje. Doszły mnie słuchy ze nie mam już po co wracać!!Dostałam również wezwanie do ZUS, gdzie pani orzecznik poinformowała mnie iż dostała pismo od mojego pracodawcy, ze się odgrażałam ze pójdę na zwolnienie.

Niestety jeszcze wtedy nie miałam aktualnych badan kręgosłupa, teraz mam już zrobione. Pani orzecznik powiedziała, ze jak nie mam wyników badan to będę badana komisyjnie.

Czy mogę oczekiwać wezwania i w jakim terminie? Teraz po tym wszystkim nie jem, nie śpię, nigdy w życiu nie widziałam siebie w takim stanie!!

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry. Boje się wrócić do pracy bo wiem jak mój pracodawca traktował innych ludzi!

Mam obawę bo słyszałam rożne mity na temat komisji zusu, czy jak wtedy miałam zwolnienie na kręgosłup, mam wyniki badan i stwierdzone zwyrodnienie, czy oni mogą kazać oddać mi pieniądze i stwierdzić ze nie byłam chora?

Martwię sie bo niedawno wzięłam kredyt mieszkaniowy. Proszę o pomoc, sama nie potrafię sie uspokoić. Pozdrawiam Małgorzata

kontakt do mnie:


ODPOWIEDŹ:

  • Typowy problem, kiedy ktoś informuje pracodawcę o złym stanie zdrowia, a jest to przedstawiane jako straszenie zwolnieniem /mam nadzieję, że tak nie było/

Jeżeli stan zdrowia rzeczywiście pokrywa się z tym opisem, to sa duże szanse, że orzecznik ZUS nie zabierze reszty zwolnienia, chociaż trudno tutaj coś wyrokować /na podstawie opisu tylko jednej strony/..

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania