Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

Zwolnienie w ciąży

Witam,

   Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży, pierwszą ciążę poroniłam w 11 tygodniu. Pracuję w biurze jako Specjalista ds. Kadr, po 8 godzin stałej pracy przed komputerem, kierownik wysyła mnie raz do jednego biura raz do drugiego.

Często każą zostawać po nadgodzinach ale za nie nie płacą, a dni wolnych też nie mogę odbierać bo nie ma kiedy. Na karcie czasu pracy nie mogę zapisywać godzin nadliczbowych, czyli nie mam tego nawet potwierdzonego.

Chciałabym chociaż do końca 3 miesiąca mieć zwolnienie lekarskie, bo bardzo się męczę przed komputerem oraz z nerwową sytuacją w pracy. Gdy później wrócę do pracy mam nadzieję że będę lżej traktowana. Tylko kto i gdzie może dać mi zwolnienie lekarskie chociaż na 2 tygodnie?Czy lekarze mogą wydawać zwolnienia gdy kobieta w ciąży o to poprosi, czy robią to tylko w przypadku zagrożonej ciąży?

Pozdrawiam

Kasia

Odpowiedź

Prośba o same zwolnienie " na życzenie"może spowodować jego odmowę. Natomiast zgłoszenie konkretnych dolegliwości w powiązaniu z warunkami pracy ma większe szanse powodzenia.

Odpowiedz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania