Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

problem z ciążą

Witam, jestem nauczycielką - mam podpisaną umowę na rok tzn do 31.08.2012 roku, na przyszły rok szkolny, umowy już nie podpiszę - gdyż ze względu na brak dzieci - nie zostanie otwarta moja klasa - redukcja etatu. Dyrektor mojej szkoły namawia mnie teraz bym zaszła w ciążę (jestem młodą mężatką) i abym pociągnęła zwolnienie lekarskie na czas ciąży.

Chce w ten sposób pomóc mi zabezpieczyć się przed pozostaniem bez środków do życia i pomóc zrealizować moje marzenia o macierzyństwie. Proszę mi powiedzieć, czy gdyby udało mi się do czasu trwania umowy zajść w ciążę - co się stanie kiedy urodzę? Rozumiem, że umowy pracodawca mi nie przedłuży, czy ZUS wypłaca macierzyński?

Mam wtedy szanse na jakiś wychowawczy? Nie mogę sobie pozwolić by pozostać w takiej sytuacji bez środków do życia, dlatego nie jestem przekonana, czy w tej sytuacji ciąża jest dobrym rozwiązaniem.

@ Trudno mi coś poradzić w tak delikatnej materii, bo nawet zasiłki ZUS się kiedyś skończą, a obowiązek zapewnienia godnego bytu dziecku pozostanie.

Odpowiedz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania