Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Badania okresowe tel. 601 775 123


Artykuł 229 Kodeksu Pracy Badania Okresowe

 

Badania okresowe do pracy przeprowadzam wyłącznie na podstawie skierowania na badania od pracodawcy.
Po wykonaniu konsultacji specjalistycznych i badań laboratoryjnych (badania krwi, moczu, badania na nosicielstwo i inne) jest przeprowadzane końcowe badanie profilaktyczne lekarza medycyny pracy /uprawnionego do badań profilaktycznych.

Badanie lekarza medycyny pracy jest zakończone wydaniem zaświadczenia lekarskiego o istnieniu lub braku przeciwwskazań zdrowotnych. Ten dokument musisz okazać Pracodawcy, który dołącza go do twoich akt osobowych.

 


Po 30 dniach zwolnienia lekarskiego pracowników obowiązuje badanie kontrolne lekarskie.Badanie odbywa się po okazaniu skierowania od pracodawcy.

Badania sanitarno epidemiologiczne - pracownicza książeczka zdrowia sanepidu

Badania do książeczki zdrowia przeprowadzane są zgodnie z rozporządzeniem  Ministra Zdrowia w sprawie badań do celów sanitarno epidemiologicznych (Dz.U.06.25.191).

  • Składają się one z badań laboratoryjnych na nosicielstwo, które wykonuje Stacja Sanitarno Epidemiologiczna Wrocław ul Składowa 1/3 (koszt ok. 80 zł z wpisem do pracowniczej książeczki zdrowia) oraz badania lekarskiego (cena 50 zł).

W przypadku przedłużenia książeczki z wykonanymi wcześniej badaniami na nosicielstwo cena badania i orzeczenia lekarza medycyny pracy  - 50zł


Prace przy których należy wykonać badania sanitarno epidemiologiczne, ze wpisem do książeczki zdrowia, określa rozporządzenie Min.Zdrowia z dnia 10.07.2006 r.


Wyświetl większą mapę

 

Należą do nich między innymi:

  • Praca w przedszkolach,szkołach ,zakładach opieki zdrowotnej, zakładach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, transporcie publicznym,instytucjach kultury, zakładach karnych .

Praca związana z wytwarzaniem, pakowaniem i dystrybucją żywności,myciem naczyń np; zakłady żywienia zbiorowego, zakładach produkujących żywność, zakładach mleczarskich,

  • Praca związana z kontaktem z wodą np; w przedszkolach, gabinetach lekarskich,wytwórniach produktów leczniczych, kąpieliskach i basenach kąpielowych.

Udzielamy bezpłatnej porady lekarza specjalisty medycyny pracy, jeżeli masz wątpliwości co do konieczności wykonania badań sanitarno epidemiologicznych przy twojej pracy. /Wyłącznie pocztą elektroniczną /

Pracownicza książeczka zdrowia podlega kontroli inspekcji sanitarno epidemiologicznej (Sanepid Wrocław ul Składowa 1/3)

Przedłużenie ważności książeczki zdrowia dla uczniów i studentów - koszt badania lekarskiego 50 zł

 


Zapraszam jak najserdeczniej na sprawne badania okresowe!

 

Medycyna pracy Wrocław ul. Kmicica 3 /Żernicka 215 B - gabinet lekarski i Przychodnia doktora Kraśnickiego zatrudnia wszystkich specjalistów medycznych, niezbędnych do szybkiego przeprowadzenia badania pozwalającego na wydanie tego samego dnia właściwego orzeczenia dopuszczającego Cię do pracy.

  • Książeczka zdrowia sanepidu najsprawniej we Wrocławiu / po uprzednim wykonaniu badań na nosicielstwo na ulicy Składowej 1/3 /

Badania okresowe

Od Dariusz Kraśnicki lekarz medycyny pracy

Podziel się:

Odpowiedzi

do pracy w zawodzie opiekun medyczny

Znalazłam Pana odpowiedź w temacie Opiekun medyczny a HCV. I mam do Pana pytanie potrzebuję do pracy w zawodzie opiekun medyczny zaświadczenia lekarskiego. Pracuję na umowę zlecenie i musimy przynieść takie zaświadczenia od lekarza pracy. Mam HCV, podwyższone próby wątrobowe czy wystawiłby mi Pan takie zaświadczenie? Wolałabym by w mojej okolicy nikt nie wiedział, że choruję. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam

Opiekun medyczny a HCV

Czy osoba mająca HCV może pracować w Zolu, jako opiekun medyczny? Pracuję na tym stanowisku 5 lat. Chorobę odkryłam niedawno, niedługo mam badania kontrolne, czy lekarz medycyny pracy da mi zgodę na pracę w tym zawodzie? Czy muszę zacząć szukać innej pracy?

Będę wdzięczna za pomoc

@Raczej nie powinno być problemu, ale ostateczna decyzja należy do lekarza

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania