Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Błąd w zwolnieniu lekarskim


Zwolnienie lekarskie dla żołnierzy zawodowych, policjantów i innych służb mundurowych również wystawia się na drukach ZUS ZLA. Lekarz wypisujący zwolnienie powinien wpisać w polu 04 ("ubezpieczony w..") nr 3. * Te zwolnienia lekarskie praktycznie nie podlegają kontroli lekarzy orzeczników ZUS, chociaż jest to możliwe w przypadku wniosku pracodawcy; np dowódcy jednostki wojskowej, komendanta policji itp. Kody choroby nie są umieszczane na druku dostarczanym do zakładu pracy- wynika to z praw pacjenta zagwarantowanych ustawowo.


Wyświetl większą mapę

 


Lekarzy wystawiających zwolnienie obowiązuje dostarczenie oryginału zwolnienia (koloru różowego) do ZUSu w ciągu 7 dni od daty wystawienia. Kopia koloru zielonego jest dla osoby badanej. Po zwolnieniu ze służby wojskowej nie ma możliwości korzystania przez żołnierza zawodowego ze świadczenia analogicznego do zasiłku chorobowego, w sytuacji choroby w ciągu 14 dni od dnia zwolnienia. Zwolnienia lekarskie na drukach ZUS ZLA są zasadniczo uznawane w stosunku do żołnierzy służby zasadniczej, ale istnieje konieczność powiadomienia macierzystej jednostki wojskowej i potwierdzenia w Komendzie Garnizonu.

 

Ponieważ żołnierze pozostają w stosunku służbowym ze swoją jednostką w przypadkach wątpliwych jak najszybsze powiadomienie pozwoli uniknąć ewentualnych problemów służbowych. Lekarz medycyny pracy : Zwolnienie lekarskie trwające ponad 2 miesiące może być przyczyną skierowania żołnierza zawodowego na Wojskową Komisję Lekarską ( Terenową lub Rejonową ), celem orzeczenia przydatności do służby wojskowej.

Lekarz badający powinien wpisać przebieg badania do książeczki zdrowia żołnierza zawodowego lub funkcjonariusza policji (zwolnienie lekarskie policjanta ) . Zapraszam przedstawicieli służb mundurowych (policjantów, wojskowych, służby więziennej i innych) do przesyłania pytań lub opisów praktycznego podejścia do problemu zwolnienia lekarskiego L4 w danej służbie mundurowej. Pozwoli to podnieść atrakcyjność mojego serwisu i oparcie go nie tylko na aktach prawnych ale na pragmatycznym podejściu do sprawy.

 


Gwarantuję pełną dyskrecję. Adres email będzie wykorzystany tylko do celów komunikacji i porady lekarskiej w danej sprawie. Nie ma potrzeby podawania jakichkolwiek danych osobowych przed wizytą lekarską w moim gabinecie lekarza medycyny pracy we Wrocławiu. Promocja dla policjantów na badania okresowe kierowców pojazdów uprzywilejowanych-radiowozów oraz badania do książeczki zdrowia - praca na wydawce posiłków i żywności w aresztach. Szczegółowe informacje cenowe i koszt badania lekarskiego na życzenie poprzez dział kontakt.

 

Błędy na zwolnieniach lekarskich ; Zasiłek chorobowy nie zostanie wypłacony w przypadku źle wypisanego zwolnienia lekarskiego przez lekarza Najczęstsze omyłki i błędy to błędy literowe na druku zwolnienia l4 : * Niepoprawny nr pesel lub nip zakładu pracy czy pacjenta

  • Prawo jazdy Wrocław

 Źle naliczona ilość dni zasiłku chorobowego * Poprawki na zwolnieniu lekarskim, które nie zostały parafowane pieczątką i podpisem lekarza, zła data zakończenia zwolnienia Niewypełnione wszystkie potrzebne pola druku zus zla ( l-4) np data urodzenia,kody, Zły kod ubezpieczonego w pozycji 04 np kod 1- ZUS zamiast kod 2 KRUS lub kod 3 inny ubezpieczony * Przed odejściem z gabinetu lekarskiego sprawdź druk zwolnienia ZUS ZLA i poproś o korektę.

 

Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i szybko otrzymać zasiłek chorobowy. Niestety z powodu konieczności odręcznego wypisywania zwolnienia lekarskiego,błędy zdarzają się bardzo często. Błąd w zwolnieniu lekarskim

Podziel się:

Odpowiedzi

zwolnienie zus zla pole nr 04

Witam, widziałem Pana dra na YouTube - jest b.ok...

pytanie 1: w druku ZUS ZLA, w polu 04 jaki kod lekarz wystawiający zwolnienie powinien umieścić kod w wypadku funkcjonariusza służby celnej - wiem, że 3 "ubezpieczony w:3 inne, bo Izba Celna nie opłaca składek chorobowych, ale w necie o tym ani słowa. Jest tylko mowa o:policji, wojsku, ABW, SG, itd.

pytanie 2: Służba Celna będzie istnieć tylko do 28 lutego 2017 (potem KAS), co wpisać ma lekarz w polu nr 04 ZUS ZLA jeśli funkcjonariusz służby celnej hipotetycznie zachoruje np. 27 lutego 2017

Odp. bym prosił też na priv.
Pozdrawiam i z góry dzięki.

Kto może mu wypisać zwolnienie

Moj chlopak bardzo daleko dojezdza do jednostki wojskowej prawie 600 km. I nie wie Kto może mu wypisać zwolnienie lekarskie ?? lekarz wojskowy czy lekarz rodzinny ?? i jak lekarz rodzinny to czy musi byc nip jednostki ??

Błędne L4 i urlop lekarza

Wziąłem l4 od poniedziałku na 2 tyg. zawiozłem zwolnienie do jednostki wojskowej oni po 3 dniach zobaczyli ze nie ma daty wystawienia zwolnienia reszta wszystko jest.. lekarz wczoraj wyjechał na urlop i wróci w przyszłym tygodniu.. oni mówią, ze nie przyjmą tego zwolnienia... co robić??

@Nikt bez tego lekarza niczego nie podpisze.

BLAD W L4

MAM PROBLEM!
LEKARZ WYSTAWIŁ MI L4,ALE POMYLIŁ SIĘ W DATACH,BO MIAŁ MI WYPISAĆ OD 6.08.2012 ,A WYPISAŁ OD 8.082012.WG. PRAWA LEKARZ MOŻE WYPISAĆ L4 DWA DNI WSTECZ,A ON ZROBIŁ MI NA ZŁOŚĆ!ILE LEKARZ MA CZASU NA POPRAWIENIE L4 I CZY MA TAKA MOŻLIWOŚĆ?

@Niestety trzeba do niego pójść i upomnieć się o swoje.

ja takie rzeczy robię od ręki

Błąd w zus zla - nip i nazwa firmy sposób postępowania

Witam, mam pytanie dot błędów na zwolnieniu lekarskim.
W dniu 18.02.2012 byłam z córką u lekarza.(dziś 20.2.2012) lekarka wypisywała mi opiekę ( ZUS zla). Wpisany został błędnie nip zakładu pracy. Prawdę mówiąc trochę z mojej winy, bo miałam błędnie przepisany:( Dodatkowo wpisała nazwę firmy INTER POLSKA S.A. zauważyłam to po wizycie i poprosiłam ją o korektę. Dopisała towarzystwo ubezpieczeniowe.

(Pełna nazwa firmy Towarzystwo Ubezpieczeniowe inter polska s.a.) Mając wątpliwości czy firma mi nie odrzuci zwolnienia zadzwoniłam do działu kadr czy może być tak wpisana nazwa. powiedziano mi abym to zmieniła. zastanawiam się w jaki sposób lekarz może dokonać zmiany skoro nie ma w tym polu już miejsca na jakiekolwiek wpisy.

czy jest jakiś termin w jakim lekarz może błąd poprawić? Czy może mi odmówić korekty?
pozdrawiam
dziękuję za odpowiedz

@Nie powinien robić problemów, tylko poprawić

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania