Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Kontrola zwolnienia Zus


Kontrola lekarza ZUS

Jako członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej ........... we Wrocławiu z siedzibą przy ul. Na ..........jesteśmy jednocześnie pracodawcami Zarządu Sp-ni. Prezes naszej spółdzielni ...........przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim i jednocześnie wykonuje obowiązki wynikające ze stanowiska pracy.

 

Dowodem na to jest jego obecność na Walnych Zgromadzeniach Członków, które odbyły się w dniach 16,17,18,23 i 24 czerwca 2009 roku oraz przebywanie w biurze sp-ni w dniach 20,21,22 lipca 2009 roku.

Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem i w jaki sposób możemy skutecznie spowodować ukaranie Prezesa jeśli nie postępuje on zgodnie z prawem ?

Kontrola zwolnienia Zus

  • Temat ma charakter otwarty. Proszę inne osoby o komentarz tego przypadku

Podziel się:

Odpowiedzi

nie odebrane awizo Arek

witam mam pewien problem a mianowicie nie odebralem awizo 2-krotnie wszystko miescilo sie w terminie i przyszlo mi pismo ze odebrano mi prawo do zasiłku chorobowego moge sie odwlować co mam zrobic w tej sytuacji ...prosze o szybka odp

Kontrola ZUS

Witam serdecznie, jestem na zwolnieniu lekarskim i dostałem pismo że miałem kontrolę prawidłowości wykorzystania zwolnienia. Kontrolerzy nie zastali mnie w domu. Mam odpisać uzasadnienie. Proszę o pomoc. Prawdopodobnie byłem wtedy w sklepie.

L-4 po ustaniu zatrudnienia.

Witam serdecznie. Mój problem polega na tym,że 30 listopada skończyła mi sie umowa z pracodawcą. 26 listopada zachorowałem i przedłożyłem mu moje zwolnienie, które kończy się 10 grudnia. Gdzie wysłać to nastepne zwolnienie?
Do pracodawcy, czy też do ZUS?
Czy moge w czasie trwania zwolnienia pojawić się w zakładzie by rozliczyc sie z nim ze sprzetow biurowych?
Prosze o odpowiedż
Pozdrawiam

werek

do ZUSU

kontrola zus

Witam serdecznie, jestem na zwolnieniu l4 i dostałem list że miałem komisję która nie zastała mnie w domu. Mam odpisać uzasadnienie. Proszę o pomoc. Prawdopodobnie byłem wtedy w sklepie.

Kontrola podczas nieobecności

Witam serdecznie
Panie doktorze.

Cierpię na stany depresyjne. Byłem na komisji ZUS u lekarza orzecznika i stwierdził że zwolnienie jest zasadne.
Następnie Miałem kontrolę z ZUS w trakcie zwolnienia lekarskiego,ale nie było mnie w domu.
Na zwolnieniu lekarskim mam zaznaczone przez lekarza chory może chodzić.
W dniu w którym była kontrola poczułem się gorzej więc pojechałem porozmawiać do mojej mamy gdyż ona zawsze umie mnie "podnieść na duchu"...
ZUS przysłał mi pismo że powinienem usprawiedliwić swoją nieobecność. Czy napisanie że wyjechałem do matki wystarczy jako uzasadnienie? - Choć pomoc mamy jest dla mnie ważna i rzeczywiście pomocna - to takie uzasadnienie dla urzędnika ZUS, wydaje mi się, że może być śmieszne?

jestem na l4 leżące dostałam

jestem na l4 leżące dostałam wezwanie do zus . czy mam iść czy zadwinic

jestem na l4 leżące dostałam wezwanie na komisje do zus

co mam zrobić iść czy zadwonić żemam l4 leżące

Odpowiedź na wynik kontroli

Witam

Moje pytanie jest następujące, otóż czy po kontroli przeprowadzonej w ZUSie powinniśmy od razu otrzymać odpowiedź czy świadczenie chorobowe na którym jesteśmy, zostało nam wstrzymane? Pytam gdyż lekarz u którego byłem na kontroli w ZUSie nie dał mi żadnej odpowiedzi tylko kazał iść do domu.

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuje!

zabranie zasiłku chorobowego

witam. jestem osoba niepełnosprawna - stopien umiarkowany, choruje na
- reumatoidalne zapalenie stawow od prawie 6 lat
- zwyrodnienia kregoslupa
- zespol posterydowy Crushinga
- nowotor watroby - ogniskowy przerost guzkowy
- zanikowe zapalenie blony sluzowej zoladka
- przepuklina przelyku

Liczne dolegliwosci bolowe stawow, watroby, kregoslupa, zoladka

Najnowsze wyniki badan to OB 83, pl. krwi 595 tys. - wysoki stan zapalny w organizmie.

Po kontroli przez zus zasilku chorobowego stwierdzono ze jestem zdolna do pracy - telemarketer praca biurowa siedzaca - bole stawow rak, kregoslupa uniemozliwiaja mi prace wiec postanowilam walczyc z zus i napisalam odwolanie od decyzji, ponadto skarge na pania doktor (co smieszne nefrologa) przeprowadzajacego badanie ktora tylko siedziala i klepala w komputer nawet mnie nie zbadawszy,
prosze o opinie czy mam szanse wygrac z zus - czy mam walczyc.... chcialam pociagnac 182 dni chorobowego by wystapic o swiadczenie rehabilitacyjne, ale dwukrotne podwazenie mojego zwolnienia spowodowalo ze nie wiem co robic - jestem zalamana....co robic???????

walcz

Nie poddawaj się, walcz z tym ZUS-em. Da się wygrać!

zwolnienie

WITAM!Mam pytanie jestem na zwolnieniu od ponad miesiąca ponieważ miałem zwichniecie i skronie stawu skokowego jest lepiej ale nadal mnie boli najgorsze jak dłużej pochodze to mnie boli i troche mi spuchnie noga wieczorem na zwolnieniu mam numer 2 czyli moge chodzic tylko po domu czy moge chodzic na miasto np.zrobic zakupy???a i czy pracodawca moze sie zwrócic do zusu zeby mnie skontrolowac?? bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz z góry dziekuje.

Witam doktorze

Mój problem jest następujący. Otóż doznałem urazu stawu kolanowego prawego byłem u swojego lekarza rodzinnego który wystawił mi skierowanie do ortopedy oraz zwolnienie lekarskie na dwa tygodnie niestety najbliższy wolny termin wizyty u specjalistym przypada dopiero na styczeń a dolegliwość kolana nie pozwala mi na normalna prace w moim zawodzie (jestem fizjoterapeuta) czy w związku z tym ze wizyta u ortopedy jest w tak odległym terminie to mój lekarz rodzinny może mi wystawiać co dwa tygodnie zwolnienia do momentu kiedy nie stawie sie u ortopedy? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Wojciech.

L4 leżące, a samotna przyszła matka

Witam, jestem w 10-tym tygodniu w ciąży, jestem na L4 - muszę leżeć. Mieszkam sama. Co w sytuacji, gdy wyjdę zrobić zakupy, czy kupić jakieś ciepłe ubranie ciążowe na zimę, a zdarzy się kontrola z ZUS-u. Powtórzę, jestem sama, moja rodzina mieszka w innym mieście.

Pozdrawiam

@Zawsze można napisać wyjaśnienie, oparte na prawdzie.

Polowanie na czarownice;)

od jakiegoś czasu przy kontroli zwolnienia L-4 ZUS nie czeka na zwrotkę dręczenia zawiadomienia o komisji tylko po złości wydaje decyzję o odmowie zasiłku za dni po komisji.. w tym przypadku jedyne co pozostaje, to odwołanie od decyzji do Sądu.

i teraz pytanie. w zwolnieniach lekarskich jest ciągłość, jednak w Zus-ie do czasu prawomocnego rozpatrzenia odwołania od decyzji już nie. i co zrobić z tymi dniami, za które ZUS odmówił świadczenia? w takim przypadku są to dni składkowe, a w okresie chorobowym nie będzie ciągłości.

zapłacenie natychmiastowe składki to jakoby przyznanie się, że tą składkę uznajemy. kiedy więc je zapłacić? po prawomocnym rozstrzygnięciu odwołania wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu? co jeżeli ZUS go nie przywróci - decyzja uznaniowa;)

poza tym nieopłacenie składki wiąże się z niewypłaceniem zasiłku z całego zwolnienia oraz złożeniem deklaracji ZUS Z-3b za kolejne co również będzie przyznaniem się do winy.

jakie jest Pana zdanie na ten temat?

pozdrawiam
Kaśka

@Od pewnego czasu jest to powszechna praktyka, szczególnie do przerwania zwolnienia po ustaniu zatrudnienia, gdzie ciągłość jest bezwzględnie wymagana.

Co robić?
Nie wiem.

Kontrola z ZUS

Miałem kontrolę z ZUS w trakcie zwolnienia lekarskiego,ale nie było mnie w domu.
Na zwolnieniu lekarskim mam zaznaczone przez lekarza CHORY MOŻE CHODZIĆ ,nie musi leżeć.
Czy mogę się czegoś obawiać ?
Proszę o odpowiedź.

@Pewnie warto napisać jakieś wyjaśnienie. W najgorszym razie zabiorą resztę zwolnienia.

Podobny problem brak zaświadczenia

lekarz orzecznik na kontroli ZUS zwolnienia lekarskiego dotyczącej zasiłku chorobowego uznał, ze do pracy się nadaje, ale nie otrzymałam żadnego zaświadczenia od rzecznika, ze mam zdolność do pracy, czy to przyjdzie poczta i jak udam się do swojego lekarza prowadzącego,

a on stwierdzi ze jednak obecnie nie nadaje się do pracy z powodów zdrowotnych i ponownie mi wystawi l4, to czy nadal będę mieć ciągłość i zapłacone za l4, i jakie mogą być tego konsekwencje, proszę o szybka odpowiedz z poważaniem Ewa

Kontrola zwolnienia przez lekarza orzecznika

Witam,właśnie dzisiaj byłam na takich badaniach w ZUSie,od 1,5 miesiąca zmagam się z bólami kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i bólem prawej nogi,lekarz rodzinny stwierdził,że może to być dyskopatia i rwa kulszowa , zdjęcie Rtg wykazało tylko zwyrodnienie trzonu L4,spłycenie lordozy,dał skierowanie do neurologa,jednak wizytę mam dopiero 16 sierpnia.

Dzisiaj zgłosiłam się do ZUSu na badania ,lekarz orzecznik stwierdził,że zwolnienie jest uzasadnione, ale jeżeli dostarczę kolejne zwolnienie do ZUSu to będę wezwana na kolejne badania i jeżeli trafię na niego to odrzuci moje zwolnienie, muszę dodać że od 1 sierpnia chorobowe musi płacić mi ZUS gdyż skończyła mi się umowa 31 lipca.Pozdrawiam Beata

Kontrola zwolnienia ZUS

Witam Pani Doktorze.

Mój przypadek jest okropny.

Chodząc do pracy poinformowałam pracodawcę, że będę musiała iść na zwolnienie lekarskie ponieważ mam potworne bóle kręgosłupa i tak jak kiedyś pomogą mi tylko zastrzyki.Odbyłam szkolenie dwudniowe po którym wrócilam do pracy zastając moje stanowisko pracy w bardzo złym stanie, wszystko porozwalane.

Pracuję w miejscu gdzie nie wolno robić zdjęć, ja takowe zrobiłam, ale zdaję sobie sprawę że nie będę mogła ich wykorzystać.

Nie chcąc robić problemu posprzątałam po czym następnego dnia udałam się do lekarza. I teraz najciekawsze!!!!

Dostałam zwolnienie - nawet dwukrotnie bo lekarstwa na kręgosłup uszkodziły mi okład pokarmowy i miałam rewolucje. Doszły mnie słuchy ze nie mam już po co wracać!!Dostałam również wezwanie do ZUS, gdzie pani orzecznik poinformowała mnie iż dostała pismo od mojego pracodawcy, ze się odgrażałam ze pójdę na zwolnienie.

Niestety jeszcze wtedy nie miałam aktualnych badan kręgosłupa, teraz mam już zrobione. Pani orzecznik powiedziała, ze jak nie mam wyników badan to będę badana komisyjnie.

Czy mogę oczekiwać wezwania i w jakim terminie? Teraz po tym wszystkim nie jem, nie śpię, nigdy w życiu nie widziałam siebie w takim stanie!!

Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry. Boje się wrócić do pracy bo wiem jak mój pracodawca traktował innych ludzi!

Mam obawę bo słyszałam rożne mity na temat komisji zusu, czy jak wtedy miałam zwolnienie na kręgosłup, mam wyniki badan i stwierdzone zwyrodnienie, czy oni mogą kazać oddać mi pieniądze i stwierdzić ze nie byłam chora?

Martwię sie bo niedawno wzięłam kredyt mieszkaniowy. Proszę o pomoc, sama nie potrafię sie uspokoić. Pozdrawiam Małgorzata

kontakt do mnie:


ODPOWIEDŹ:

  • Typowy problem, kiedy ktoś informuje pracodawcę o złym stanie zdrowia, a jest to przedstawiane jako straszenie zwolnieniem /mam nadzieję, że tak nie było/

Jeżeli stan zdrowia rzeczywiście pokrywa się z tym opisem, to sa duże szanse, że orzecznik ZUS nie zabierze reszty zwolnienia, chociaż trudno tutaj coś wyrokować /na podstawie opisu tylko jednej strony/..

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania