Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Odpowiedź

Polowanie na czarownice;)

od jakiegoś czasu przy kontroli zwolnienia L-4 ZUS nie czeka na zwrotkę dręczenia zawiadomienia o komisji tylko po złości wydaje decyzję o odmowie zasiłku za dni po komisji.. w tym przypadku jedyne co pozostaje, to odwołanie od decyzji do Sądu.

i teraz pytanie. w zwolnieniach lekarskich jest ciągłość, jednak w Zus-ie do czasu prawomocnego rozpatrzenia odwołania od decyzji już nie. i co zrobić z tymi dniami, za które ZUS odmówił świadczenia? w takim przypadku są to dni składkowe, a w okresie chorobowym nie będzie ciągłości.

zapłacenie natychmiastowe składki to jakoby przyznanie się, że tą składkę uznajemy. kiedy więc je zapłacić? po prawomocnym rozstrzygnięciu odwołania wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu? co jeżeli ZUS go nie przywróci - decyzja uznaniowa;)

poza tym nieopłacenie składki wiąże się z niewypłaceniem zasiłku z całego zwolnienia oraz złożeniem deklaracji ZUS Z-3b za kolejne co również będzie przyznaniem się do winy.

jakie jest Pana zdanie na ten temat?

pozdrawiam
Kaśka

@Od pewnego czasu jest to powszechna praktyka, szczególnie do przerwania zwolnienia po ustaniu zatrudnienia, gdzie ciągłość jest bezwzględnie wymagana.

Co robić?
Nie wiem.

Odpowiedz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania