Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Powrót do pracy po 182 dniach zwolnienia


Powrót do pracy po 182 dniach zwolnienia

 

Witam serdecznie mam takie pytanie: mojemu mężowi w dniu 2 sierpień 2009 mija 182 dni zwolnienia lekarskiego po kontuzji kolana i chce wrócić do pracy, tylko aby podjąć prace lekarz prowadzący musi wystawić mu zaświadczenie o zakończeniu leczenia, potem zakład pracy kieruje go na badania do lekarza medycyny pracy i dopiero wraca.

Pytanie jest następujące: mąż jest zapisany do lekarza prowadzącego na 4 sierpień -

Czy takie zaświadczenie o powrocie do pracy może być wystawione z dwudniowym opóżnieniem, bo mąż do pracy może wrócić (nawet wziąść urlop). Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

  • Mąż musi się zgłosić do zakładu pracy zaraz po zwolnieniu, wziąć skierowanie na badania kontrone do lekarza medycyny pracy.
  • Najważniejsze aby dostarczył zaświadczenie o zakończeniu leczenia lekarzowi medycyny pracy. Badanie kontrolne nie oznacza orzeczenia w jeden dzień.

Powrót do pracy po 182 dniach zwolnienia strona główna

Podziel się:

Odpowiedzi

Brak badań lekarskich

Witam serdecznie,
We wrześniu 2016 roku wróciłam.do pracy po urlopie macierzyńskim i wcześniejszym zwolnieniu lekarskim w ciąży. Pracodawca systematycznie odmawia skierowania mnie na badania okresowe, które straciły swoją ważność w maju 2015 roku.

Czy zaistniała sytuacja może mieć jakiekolwiek.ko sekwencje dla mnie jako pracownika? Co w przypadku L4, opieki nad dzieckiem, urlopem a nawet wypowiedzeniem z pracy?

Jak rozumiem zgodnie z PP jestem od połowy 2015r niezdolna do pracy?
Dziękuję za odpowiedź
Joanna

zwolnienie 182 dni

Jestem na zwolnieniu pol roku i chce wrócić do pracy ale mój lekarz jest na urlopie czy lekarz prywatnie może wystawić zaświadczenie o zdolności do pracy,

bo tego wymaga mój lekarz medycyny pracy w zakładzie bez tego niedopusci mnie do pracy

Przerwanie ciągłości L4

Witam. Od 3 marca do 6 lipca byłam na chorobowym czyli 4 miesiące.Do pracy nie wróciłam ponieważ od razu poszłam na urlop wypoczynkowy. Od 7 lipca do 25 lipca byłam na urlopie. Od 28 lipca ponownie poszłam na chorobowe i jestem do dnia dzisiejszego. Czyli kolejne 2 miesiące. 28 Września mija mi 182 dni L4. Czy trzy tygodniowym urlopem w lipcu przerwałam ciągłość? Czy mogę dalej chorować czy powinnam wrócić 29 września do pracy?

WYPADEK W PRACY PROSZĘ O POMOC

Witam serdecznie!!!w ubiegłym roku we wrześniu miałam wypadek w pracy-przewróciłam się upadłam na podłogę w wyniku czego czeka mnie operacja?w skrócie można powiedzieć że wypada mi dysk i jest ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy operacja jest konieczna gdyż grozi mi porażenie rdzenia.W chwili obecnej jestem już po operacji wszystko się udało lekarz stwierdził ze spokojnie mogę wrócić bez obaw do pracy.do 182 dni zwolnienia zostaje mi 58 dni czyli mam taki okres na rekonwalescencję po operacji.Chciałam spytać jak bezpiecznie bez żadnych kruczków mogę wrócić do pracy co powinnam wiedzieć do jakiego lekarza iść itd itp.Czy pracodawca po tym zwolnieniu po wypadku w pracy może mnie zwolnić za zwolnienie?jak mogę załatwić odszkodowanie i czy mi się należy złożyłam protokół bhp firma uznała wypadek w pracy ale nadal cisza czy to spowodowane jest moim l 4?Z góry dziekuję za odp pozdrawiam serdecznie!!!!

choroba po 182 dniach

Witam. miałem wypadek w miejscu pracy. Przeprowadzono operacje kręgosłupa. niestety nieudaną. Po 180 dniach otrzymałem informacje, ze czeka mnie kolejna operacja.Odezwały się moje stany lekowe i nawrot depresji - czy kolejne zwolnienie (ciągłość z poprzednim, ale przekraczające 180 dni) będzie uznane, czy jeżeli w trakcie tego nowego (od psychiatry)minie mi 182 dni, to za resztę ZUS mi już nie wypłaci

@Ostatnia praktyka ZUS jest taka, że robią problemy z płatnościami

D:

W polsce nie ma pracy pczko jedna

Zwolnienie z pracy a powrót z urlopu macierzyńskiego

Witam, W marcu 2010 urodziłam dzieciątko - rozpoczęłam urlop macierzyński który trwał do 22.07.2010.

Po zakończonym połogu przeszłam operację wycięcia szyjki macicy i od 25 lipca przebywałam na zwolnieniu lekarski. Zwolnienie trwało do 19.09.2010 roku.

Po zwolnieniu lekarski rozpoczęłam zaległy urlop wypoczynkowy w wymiarze 44 dni. Został on jednak przerwany kolejnymi zwolnieniami tym razem z powodu rwy kulszowej leczenia ortopedycznego które trwało do 12 stycznia 2011. ( zaznaczę ze w ty czasie zwolnienia przeplatały sie z urlopem.)

Od 07.02.2011 leczeniem zajął się neurochirurg i określił ze czeka mnie półroczna rehabilitacja. Moje pytania są wiec następujące- wykorzystałam już łącznie 167 dni zwolnienia a czy po powrocie do pracy mogę skorzystać z ochrony jaka przewidziana jest dla matek wracających po macierzyńskim?

2. czy mam możliwość kontynuacji zwolnienia jeszcze przez 180 dni z tytułu rehabilitacji ( będzie się ona odbywała w godzinach mojej pracy),

czy też ZUS wezwie mnie na kontrole i ustali prawo do zasiłku rehabilitacyjnego na okres rehabilitacji? Proszę o informację w tej sprawie. Pozdrawiam

Odpowiedź @nie jestem pewien jak to się liczy w tak pomieszanym systemie. Sprawdziłbym w ZUS

zażenowana nieróbstwem

chorobowe 182 dni, potem opieka i juz pyta o następne chorobowe. Kobieta weź sie za robotę a nie kombinujesz. Przez takich jak ty nie dostaniemy emerytury a wiek emerytalny wydłużą do 67 lat.

Przerwanie ciągłości L-4

Witam.Od czerwca do listopada 2011 przebywałam na L-4 łącznie 182 dni, następnie od grudnia jestem na opiece nad chorym dzieckiem, która kończy mi się 6-go stycznia,w związku z tym mam pytanie: czy wraz z nowym rokiem ciągłość L-4 ulega przerwaniu i mogę zacząć znów chorować od 9 stycznia,

czy muszę wrócić chociażby na jeden dzień do pracy? I jeszcze jedno pytanie :czy opieka nad chorym dzieckiem przerywa L-4 czy trzeba wrócić do pracy i wówczas dopiero ciągłość L-4 jest przerwana. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

@Raczej powrót do pracy, bo tym systemem można by chorować przynajmniej parę lat

renta a zdolność

Witam . W listopadzie 2009 r. miałem wyłonioną ileostomię na stałe ponieważ mam usunięty odbyt oraz  jelito grube. Dotychczas pracowałem jako kierowca międzynarodowy ,   po 182 dniach zwolnienia chcę się starać o rentę z  tytułu  niezdolności do pracy.

Mam pytanie czy jeśli uzyskam rentę będę mógł  dorabiać do niej u dotychczasowego pracodawcy oraz czy dostane  zdolność do pracy od lekarza medycyny pracy, czy renta może kolidować w podjęciu pracy jako kierowca  w moim dalszym życiu?

Pozdrawiam

  • Niestety mogą być problemy z podjęciem pracy

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania