Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Renta po 182 dniach zwolnienia


Renta po 182 dniach zwolnienia

 

Moja mama jest na zwolnieniu lekarskim od 1 kwietnia br. [4 miesiące]

Dwa dni temu lekarz ogólny przedłużył jej zwolnienie do 5 sierpnia br. Mama oczekuje w kolejce na operacje biodra będzie miała wstawiany sztuczny staw biodrowy.

Z jednej strony gdzie lekarz stwierdza, że po pewnym czasie będzie musiala przejść operacje, także drugiej strony na operacje musi czekać do roku czasu. W tym momecie jej stan zdrowia jest zły płacze z bólu kiedy źle stanie. Pracuje jako szaleciarka i sprząta w łazienkach, mama leczy sie także prywatnie.

 

Czy moze starac sie o rentę, a jeśli tak to co musi w tym kierunku zrobić

Błagam o pilną odpowiedź

  • Renta po 182 dniach zwolnienia - lekarz prowadzący powinien wypisać wniosek do ZUS, powinien on opisać powyższą sytuację i brak możliwości powrotu do pracy.
  • Należy to zrobić jak najszybciej.


Kiedy składać wniosek o Świadczenie Rehabilitacyjne

Podziel się:

Odpowiedzi

Renta z ZUS

Witam, Moj maz przdbywa na zwolnieniu lekarskim z powodu niewydolnosci serca. Wykonywal ciezka prace fizyczna ale z powodu choroby nie jest zdolny do pracy I zaddn lekarz medycyny pracy nie dopusci go do wykonywania zawodu. Stad pytanie kiedy maz powinien starac sie o rente. Czy dopiero po 182 dniach zwolnienia lekarskiego, czy wczesniej?

Renta

Czy można pójść na rentę bez odbycia zwolnienia.
Jestem chora na
stwardnienie rozsiane.Mamma również inne schorzenia.

mój e-mail ewaks

porada odnosnie zwolnienia

witam, jestem na zwolnieniu lekarski na ta sama chorobę, przebyte złamanie kręgosłupa od 18-25 września,15-29 listopada,1-20 i 22 grudnia 2014 do 30 stycznia2015, ile mam i do kiedy mieć zwolnienie aby starać się o rentę,pozdrawiam

Zus odmówił rahabilitacyjnego

Witam dzisiaj byłam na komisji Zusu który odmówił mi świadczenia rehabilitacyjnego. Za tydzień kończy mi się czas 182 dni zwolnienia. Czekam na operacje wstawienia endoprotezy termin operacji mam wyznaczony za 1,5 roku. Chodzę tylko o kulach i nie wyobrażam sobie powrotu do pracy. Bóle mam bardzo silne i jestem na silnych lekach przeciwbólowych a Zus stwierdza ze jestem zdolny do pracy. Odwołałem się , ale szczeze mówiąc nie mam wielkich nadziei że zus zmieni decyzje. Co mam w tej sytuacji zrobić prosze o poroadę

Dłuższy okres zasiłku chorobowego, czy zasiłek rehabilitacyjny

Dzień dobry,

niedługo mija mi 182 dni L4. Lekarz prowadzący (psychiatra)chce mi wypisać wniosek o przedłużenie okresu wypłaty zasiłku chorobowego i jednocześnie wysyła na terapię szpitalną, która trwa 3 miesiące. Przy przyjęciu lekarz zaczął zbierać dokumenty na wniosek rehabilitacyjny. Trochę się pogubiłam - czym różni się jedno od drugiego, skoro w każdym przypadku pacjent rokuje powrót do pracy??
Pozdrawiam serdecznie
Dorota M

80% czy 100% po wypadku w pracy

Mam pytanie nie długo bo w listopadzie kończy mi się 182 dni zwolnienia lekarskiego. Do października 2012.r miałem wpłacane świadczenie przez firmę, ponieważ byłem zatrudniony do sierpnia, później obowiązek wypłat przeszedł na ZUS i wpłaty zmniejszyły się o 20%.

Zapytałem w ZUS-ie dlaczego odpowiedź była taka, że ZUS ma swoją komisje i oni zdecydują czy był to wypadek w pracy czy nie. Do chwili zatrudnienia miałem 100% Czy jest to zgodne z prawem i co dalej, złożyłem wniosek o zasiłek rehabilitacyjny kiedy dostanę odpowiedź. Wniosek złożyłem miesiąc przed końcem zwolnienia.

@ZUS ma miesiąc czasu na rozpatrzenie sprawy, na podstawie tego opisu trudno powiedzieć jak było przeprowadzone postępowanie powypadkowe.

182 dni choroby płatnej 100% po 65 dniach przepracowanych powrót

Witam
Wykorzystałam 182 dni choroby, płatnej 100%(wypadek w pracy).Przepracowałam 65 dni i nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia (złamanie kręgosłupa).Zwolnienie następne będzie też 100% płatne? i czy też mogę chorować 182 dni?

danix56@wp.pl

Czy po świadczeniu rehabilitacyjnym można składać wniosek na ren

Witam.Wykorzystałem 182 dni zwolnienia lekarskiego złożyłem wniosek na świadczenie rehabilitacyjny otrzymałem najpierw na 5 miesięcy a teraz na 7 miesięcy co daje 1 rok tego świadczenia.Moje pytanie czy mogę ubiegać się o rentę ?
@Świadczenie rehabilitacyjne jest po to, aby wrócić do pracy.
Ale składać można sobie wnioski, jakie się tylko chce.

Termin komisji ZUS się przeciąga

Witam

KORZYSTAŁAM JUŻ Z PAŃSKICH PORAD,MAM NADZIEJE ŻE I TYM RAZEM  TEŻ MI PAN POMOŻE.

MÓJ TATA JEST NA L4, 26.09 KOŃCZY 182 DNI CHOROBOWEGO (JEST ZATRUDNIONY NA OKRES STAŁY),LEKARZ PROWADZĄCY BĘDZIE WYPISYWAŁ WNIOSEK NA RENTĘ,MOJE PYTANIE: JEŻELI DO TEGO CZASU NIE OTRZYMA WEZWANIA NA KOMISJE(BO LEKARZ ZWLEKA Z WNIOSKIEM) CO WTEDY:CZY 27 MA STAWIĆ SIE DO PRACY?CZY ZAKŁAD PRACY MOŻE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ROZWIĄZAĆ UMOWĘ?

@Lepiej się stawić choć na jeden dzień. I tak najpierw muszą wysłać na badania po zwolnieniu

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania