Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

182 dni zwolnienia potem przerwa 60 dni


 

Następne zwolnienie po 182 zwolnienia Przerwa 60 dni


Dzień, dobry mam pytanie.

Ile dni muszę przepracować, żeby znów iść na zwolnienie lekarskie?

Bylem o 5 lipca 2008 do 04 stycznia 2009 roku na zwolnieniu tzn (182 dni),  miałem skręcona kostkę i później okazało się jeszcze, że była złamana w śródstopiu.

A teraz okazało się, że mam taka gólke na ręce "bilmut, bulimut" jakoś tak nie pamiętam jak to się nazywa dokładnie, ale jest to od przepracowania albo od przemęczenia ręki. I jak to urośnie do 1 cm to chirurg powiedział, że to wytnie.

 

 

 • Wiec moje pytanie brzmi, czy jeżeli jest to inna choroba, a ten sam lekarz to czy mogę iść na L4,
 •  czy muszę przepracować jakiś określony czas pracy od 5 stycznia czyli 43 dni... Soboty i niedziele wliczają się w te dni,


Czy chodzi tu o czystą pracę czyli od poniedziałku do piątku?? I ile to jest dni?? Bardzo proszę o pomoc i w miarę szybka odpowiedz. mój e-mail

 • Pomimo tego, że jest to inna choroba, to radziłbym popracować co najmniej 60 dni
 • Spotkałem się z sytuacjami, kiedy ZUS nie chciał płacić za zwolnienie, kiedy nie było tych 60 dni pracy.

Następne zwolnienie po 182 zwolnienia Przerwa 60 dni


Pytanie nr 2
182 dni zasiłku chorobowegoSzanowny Panie. Poszukując odpowiedzi na swoje problemy, natrafiłam na pana trafne i rzeczowe odpowiedzi dla różnych osób. Dlatego zdecydowałam się z zaufaniem i ja prosić Pana o radę w mojej sytuacji, a jest ona następująca:
 Zasady 182 dni zwolnienia
Od 103 dni jestem na ciągłym zwolnieniu z powodu choroby przewlekłej. Dotychczas pracowałam na pół etatu i jako osoba z tzw. I grupą inwalidzką /dawna terminologia/ pobieram rentę inwalidzką. Moje leczenie przedłuża się i mam podstawy przypuszczać, że nie "wyrobię się" ze wszystkim w sakramentalnych 182 dniach prawa do zwolnienia. Z powodu pobierania renty nie obejmuje mnie przepis o świadczeniach rehabilitacyjnych. O to mniejsza.

 

 • Ale co mogę zrobić, by nie tracąc prawa do pracy móc ewentualnie dłużej chorować?

I czy jest jakiś sposób, aby nawet zwolnienia brane z przerwą nie sumowały się w te 182 dni?
 
Będę wdzięczna za odpowiedź i wskazówkę.

Elżbieta

w tej chwili Zus przeprowadza akcję kontroli zwolnień. Nawet jak ktoś wypisze ponad 182 dni, to po prostu nie zapłacą.

 • Nie znam takiego sposobu, poza przerwą 60 dni

 


Pytanie nr 3

 

Witam,

Od 31.08.2009 byłam na zwolnieniu lekarskim (182 dni). Leczyłam się na depresję. Po skończeniu się L4 (28.02.2010) czyli 1.03.2010 wróciłam do pracy i złożyłam wypowiedzenie. Ponieważ było to 1.03 (a okres wypowiedzenia mam miesięczny) okres wypowiedzenia liczy się od 1.04.2010 r.

Słyszałam, że można iść na ponowne zwolnienie po 60 dniach od poprzedniego zwolnienia.

 • Czy jeśli przed końcem wypowiedzenia pójdę na kolejne zwolnienie, to dostanę zasiłek chorobowy z ZUS? A jeśli tak to przez jaki czas? I czy zwolnienie powinnam dostarczyć do ZUS czy do Zakładu pracy ?

Proszę o informację

Pozdrawiam

 • Niestety zasiłku nie będzie przed 60 dniami od poprzedniego.

Podziel się:

Odpowiedzi

L4 pytanie

Witam jestem 9 Tydz na chorobowym byłam 6 tyg na chorobowym i dostałam zdolność do pracy zrobiłam badania jestem zdolna po 4 dniach poszłam do pracy przepracowałam jeden dzień i znów jestem na chorobowym. Jak to wygląda czy to liczy się do 182 dni czy od nowa bardzo proszę o odpowiedź Ulek30@op.pl

odwołanie od decyzcji o zakończeniu zasiłku chorobowego

mimo przedstawienia dokumentacji lekarskiej Zus zsumował mi zwolnienia lekarskie z dwu różnych chorób i odmawia dalszego płacenia zasiłku chorobowego. byłam 3 miesiące na dyskopatie L3 a po 3 tyg po powrocie do pracy dopadł mnie zespół cieśni nadgarstka, jestem po zabiegu operacyjnym ale czeka mnie jeszcze drugi we wrześniu. Dostałam wezwanie na komisję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego, ale ono jest z upływem czasu coraz niżej płatne. Jak odwołać się od decyzji o połączeniu okresu zasiłkowego z dwóch chorób i odzyskać prawo do zasiłku chorobowego na 3 miesiące potrzebne do zakończenia leczenia zespołu cieśni nadgarstka?

amelia

Witam mam pytanie 31 mają skończyło mi się 182 zwolnienie lekarskie i chciałam się zapytać po ilu dniach mogę isc na kolejne l4 tylko do innego lekarza (inna przyczyna)

czy wystarczy 60dni przerwy czy musi być ponad 60 dni?

czy wystarczy 60 dni przerwy czy musi byc ponad 60 dni?

Przerwa 60 dniowa

Witam,
Wykorzystałam 182 dni zwolnienia lekarskiego i starałam się o świadczenie rehabilitacyjne,niestety nie otrzymałam go.Czy do 60 dniowej przerwy między kolejnymi zwolnieniami na tę samą chorobę zalicza się okres oczekiwania na decyzje zusu?

Zapalenie trzustki

Witam.
Choruje na przewlekłe zapalenie trzustki. Byłem 182 dni na chorobowym. Po 57 dniach przerwy udałem się do lekarza i dostałem 21 dni zwolnienia. Kiedy minęły, a bóle nie ustały, dostałem jeszcze 24 dni. Rozumiem, że przerwa musi być 60 dni. Dostałem pismo z ZUSu, że za te 21 dni nie dostanę chorobowego (nie za te 3 brakujące). Moje pytanie brzmi: czy za to drugie zwolnienie też mi nie zapłacą? I czy zmiana choroby na tą chwilę, coś by wniosła?

60 dni kalendarzowych czy roboczych?

Witam
Po 181 dniach L 4 moge isc na zaległy urlop wypoczynkowy 28 dni, a dalej kontynuować urlop bezpłatny? Jak liczyć dni tych urlopów?
Z góry dziękuję za odpowiedź

ZWOLNIENIE PO OPERACJI

WITAM
JESTEM NA ZWOLNIENIU PO JEDNEJ CHOROBIE CZS CHOROBY OD 20 PAŻDZIERNIKA A TERAZ IDĘ DO SZPITALA NA DRUGĄ CHOROBĘ I NIE WIEM TERAZ ILE MOGĘ BYĆ NA ZWOLNIENIU CZY TO SIĘ PRZEDŁUŻA TE 180 DNI POZDRAWIAM

Zwolninie lekarskie na dziecko po 182dniach chorobowego

Witam!
Mam pytanie a mianowicie wróciłam do pracy z chorobowego po 182 dniach (miałam operacje kolana), przepracowałam 5dni i dostałam wypowiedzenie z pracy z 3 miesięcznym okresem w którym muszę pracować, Niestety zachorowało mi dziecko a że jestem samotną matką nie ma mi kto z nim zostać i chciałabym wziąć chorobowe na dziecko (w chwili obecnej przepracowałam 11dni) czy mogę takie chorobowe wziąć? Czy po 182 dniach swojego chorobowego mi nie przysługuje chorobowe na córkę? Bardzo proszę o odpowiedz to dla mnie bardzo ważne. Dziękuje bardzo

moze pani wykozystac 60dni

moze pani wykozystac 60dni ciąglosci zwolnienia na dziecko po uplywie 60dni mozna isc ponownie na 182dni chorobowego jesli zaatakuje choroba:)

182 dni choroby, przerwa 60 dni i ponowne 182 dni choroby

Witam,
czy w kolejnych 182 dniach choroby zawsze z góry mamy murowaną kontrolę ZUS i odebranie zasiłku chorobowego?
Pozdrawiam,
_blanca_

jak będzie liczone chorobowe

Mam pytanie, od 10.09 do 31.10 byłam na chorobowym (wypadkowe), wróciłam do pracy i po 8 dniach pracy znów trafiłam na chorobowe od 19.11 do 3.12 chirurg, a od 4.12 kontynuacja od ortopedy. I moje pytanie brzmi jak ZUS policzy pół roku mojego chorobowego? Od tego września czy od listopada? Chcę dodać że szykuje mi się dłuższe zwolnienie i chciałaby zdążyć złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny. Proszę o szybką odpowiedź.

zwolnienie 14 dni, 2 dni przerwy kolejne 14 dni i 5 miesięcy...

Witam. Bardzo prosze o pomoc.
Mialem 2 razy zwolnienie na kregoslup w tym roku.
Dwa razy po 14 dni z tym, że miedzy jednym a drugim była przerwa ,tj, jeden weekend, sb i nd. Potem mialem znowu weekend przerwy i 5 miesiecy zwolnienia od psychiatry.
Czy te dwa pierwsze zwolnienia to sie liczy jako ciągłość? Minęło mi jakies 90 dni pracy po powrocie do pracy. Czy jakbym teraz poszedł na l4 w takim samym trybie jw. to moglbym ciagnac 7 miesiecy? czyli miesiac na kregoslup potem 6 miesiecy psychiatra?

60 dni przerwy to nie prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech Pan konkretnie napisze czy jeżeli idziemy do tego samego lekarza a jest inna choroba a jest przerwa tylko 31 dni to czy ZUS to uwzględni????

Bo z tego co Pan tu piszę to 60 dni 60 dni 60 dni...

A to fikcja.

Bo inna choroba to nie musi być 60 dni przerwy.

Proszę pisać konkretnie.

naprawdę tak jest? nie mogę

naprawdę tak jest? nie mogę znaleźć dobrego ródła na ten temat. wyczytałem, że te 60 dni musi być, ze słów autora (eporady24.pl/powrot_do_pracy_po_zasilku_rehabilitacyjnym_a_dalsze_l4,pytania,2,79,2690.html) wynika, że dotyczy to chyba także innej choroby niż poprzednia. czy ktoś może to potwierdzić?

nie musi byc 60 dni

Jeżeli kolejne zwolnienie jest na inną chorobę, to wystarczy 1 dzień przerwy.

Dostałam pismo

Mnie brakło dosłownie parę dni do 60 dni przerwy Dostałam pismo, że mam udowodnić (!), ja mam udowodnić, że to inna choroba przysyłając dokumenty! No jasny szlag. Niczego nie udowadniałam. Mam w nosie. Nie miałam. Zupełnie inna choroba, zupełnie inny lekarz, a na dodatek przecież zwolnienia z kodem choroby są wysyłane do ZUSu! Nie miałam sił jeździć po lekarzach po dokumenty. Jeden specjalista z jednego końca dużego miasta, drugi w innym końcu, a ja mieszkam poza miastem. Człowiek choruje po prostu i ma myśleć o przerwach? To po co ZUS dostaje dokumenty z kodami choroby?

Niepełne 182 dni zwolnienia

Witam.
Byłam na zwolnieniu lekarskim niepełne 182 dni a właściwie brakowało mi5 dni.Pracowałam miesiąc i nadal jestem niezdolna do pracy.Miałam wymieniany dysk kręgosłupa szyjnego i powrócił ponownie ból. Okazało się ,ze nastepne dwa do wymiany. Czy przysługuje mi ponownie 182 dni zwolnienia?

Proszę o odpowiedz

kandydoza płucna i podejrzenie astmy ile można miec zwolnienie

Witam
Trafilem do szpitala z silnymi dusznosciami, bólem głowy i bulem w klatce piersiowej. Stwierdzono u mnie w plwocinach 3 rodzaje grzyba w tym canadie. Leczenia się lecz nie odczuwam poprawy caly czas odczuwam dusznosci. Ile czasu mogę ciągnąć chorobowe w takim wypadku? Obecnie z przerwa jestem na l4 35 dni wliczając niedziele i święta.

Jak w temacie... Konia z

Jak w temacie... Konia z rzędem kto dojdzie z ZUSem!
Pod koniec lipca miałem zdarzenie w pracy noszące znamiona wypadku. Trafilem do lekarza i stwierdzono uraz kregoslupa, później przepukliny. Dostałem zwolnienie, ale przełożona ublagala mnie żebym kila dni po pracował bez czynności fizycznych, ze wzgledu na brak kadry i wlasciwych badan okresowych. Po około tygodniu dostałem planowany urlop dwutygodniowy. Ponieważ dolegliwości wzmagały się dostałem zwolnienie od 19.08. Trwało, przeplatane chyba dwoma krótkimi infekcjami do 20.12. Pracodawca w miedzy czasie stawał na głowie, żeby udowodnić mi nadużycie i kierowal kolejne pisma do ZUS. Później skierował mnie na badania kontrolne, zmieniając juz zakres czynności z uwzględnieniem pracy fizycznej. WOMP wydal mi ograniczenia dotyczace sklonów i dźwigania. Pracodawca dostał szału i odwołał się pomijając WOMP wystawiajacy. Od 2.01. dostałem zwolnienie niezwiązane z wcześniejszym. Trwała moja rehabilitacja i procedura odwolawcza do WOMPu. Od lutego dalsze zwolnienie związane z kręgosłupem. WOMP w polowie lutego nie wydal mi zgody na powrot do pracy, wobec czego zwolnieniei trwało do 25.04. Kolejne ograniczenia, ale nieprzestrzeganie, wiec od 8.05. kolejne zwolnienia do poczatku lipca. Jednocześnie od 11. maja dostałem równolegle zwolnienie związane z doprowadzeniem do nerwicy i depresji. 1.07. wizyta u Orzecznika z wynikiem pozytywnym. Mimo to ZUS 11.07. stwierdził wykorzystanie 182 dni okresu zasiłków ego i kazal odwoływać się do Sadu. Żadne perswazje , ani pisma nie przyniosły rezultatu:( ręce opadają na tych bandytów... Pozostał Sad Pracy, a tam ponoć sprawy trwają latami...

przedłużenie renty rehabilitacyjnej

Witam, jestem na rencie rehabilitacyjnej do dnia 1.08.2014 złożyłam wniosek o przedłużenie 17.07.2014 jestem po operacji kolana. Moje pytanie brzmi: jeżeli ZUS nie zdąży rozpatrzeć wniosku do 1.08 to czy pracodawca może mnie zwolnić? Bo jeżeli dostane rentę reh. to będzie mi przysługiwać od 2.08 i to będzie ciągłość. proszę o szybką odpowiedź

zwolnienie lekarskie

Moja sytuacja wygląda tak, że byłem na zwolnieniu lekarskim 182 dni, skonczyla mi się umowa i ZuS mnie wysłał na swiadczenie rehabilitacyjne, później mi nie przedłuzył, poszedłem na kuroniówke 3miesiące, teraz przez chorobe nie daje rade w pracy i czy mogę iść na zwolnienie po 30 dniach?

Odzyskanie zdolności do pracy

Witam mam pytanie moja mama odzyskała zdolność do pracy w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego po ilu dniach może dalej chorować na tę samą chorobę 60 czy 90dni?!

L4 depresja a L4 ciazowe -ciaglosc

witam,
prosze o pomoc. przez 5 m-cy przebywalam na zwolnieniu l4 platnym 80% z powodu depresji,posiadam ciaglosc zwolnien natomiast zwolninie na kolejny miesiac to juz ciazowe. czy w tym przypadku musze rowniez skladac wniosek o zasilek rehabilitacyjny do ZUS? czy mozna przebywac 182dni na chorobowyma a na ciazowym 270 z zachowanime ciaglosci bez wniosku do ZUS?

Czy muszę mieć ciągłość L4 do renty rechabilitacyjnej ?

Witam serdecznie ,
13 lipca 2013 roku miałem wypadek i złamałem kręgosłup w dwóch miejscach . Od tego czasu jestem na L4 . Wiem że może ono trwać 182 dni . Mam już wypisane do 10 stycznia tego roku co daje mi 182 dni łącznie już wypisanego . Komisję lekarską w ZUSie mam dopiero na 13 stycznia czyli kilka dni po końcu mojego L4 . Czy muszę mieć ciągłość tego zwolnienia L4 do czasu aż na piśmie dostanę że idę na rentę rehabilitacyjną ? Jednym słowem czy mam iść do lekarza po nowe L4 czy nie ?

Zwolnienie lekarskie jedno po drugim

Jestem 182 dni na zwolnieniu lekarskim (koniec zwolnienia). Na początku zwolnienia chorobowego pracodawca mnie zwolnił z pracy - sprawa w sądzie, ale już nie pracuję. Po 10 dniach już teoretycznie zdrowy zatrudniłem się u nowego pracodawcy, po 10 kolejnych dniach idę na nowe zwolnienie lekarskie, czy otrzymam zasiłek chorobowy. pierwsze 33 dni zapłaci pracodawca, a czy ZUS BĘDZIE PŁACIŁ DALEJ?

@Teoretycznie obowiązuje przerwa ponad 60 dni

Witam

Dostałeś jakieś info na ten temat? Jeśli tak to podziel się...

182 dni l4 46 dni opieki i kolejne l4 na inną chorobę

Witam,
Czy po 182 dniach zwolnienia lekarskiego (chory kręgosłup, dyskopatia itp.) i 46 dniach opieki nad dzieckiem(ma 1,5 roku) mogę iść na inne schorzenie na zwolnienie i czy okres zasiłkowy będzie się liczył od nowa (inna choroba)? I co zrobić jak się w międzyczasie okaże, że jestem w ciąży?

witam

Chciałam się spytać ,a tagrze skonsultować mój przypadek od 8.07.2014 do 5.07.2015 r byłam na macierzyńskim , później wróciłam do pracy po tygodniu stluklam sobie palec duży i byłam na zwolnieniu 7 dni, następnie po tygodniu miałam opiekę na dziecko 9 dni w tym samym miesiącu , w następnym miesiącu miałam opiekę 10 dni na 2 dziecko ,w kolejnym miesiącu miałam uraz pleców i chorowała 3 tygodnie ,wróciłam do pracy bo było troszkę lepiej ,lecz mam dzwigajaca prace i chodząca powróciła na chorobowe od 5 października do 30 listopada zaznaczając iż w czasie tym miałam tk . 24.11, a już wcześniej czekałam na w trakcie macierzyńskiego czekałam na operację na duże żylaki na nodze spowodowane ciąża ,30.11 udałam się do szpitala a 1 12 miałam operacje , mam zwolnienie do 18 grudnia czy te zwolnienia się kumulacja , jak jest liczone proszę o odpowiedź

182 dni i opeka

Mam pytanie czy po tych 182 dniach moge dodac 14 dni na opieke.Jest to inna jednostka chorobowa.

L4 po świadczeniu rehabilitacyjnym po ustaniu zatrudnienia

Jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym do 21.03.2013r. ale zatrudnienie ustało z dniem 13.12.2012r. czy po świadczeniu od dnia 22.03. mogę iść na L4 na inną chorobę?

182 dni na chorobę parkinsona

Witam jestem chory na chorobę parkinsona . Przez ostatnie 182 dni chorowałem i złożyłem wniosek o rentę ponieważ nie nadaje się do pracy. Teoretycznie zakład pracy powinien mnie zwolnic po tym okresie lecz zaproponowali mi urlop bezpłatny i teraz nie wiem czy na tym skorzystam czy stracę i jak będzie z ZUS.

@ZUS ma 30 dni na rozpatrzenie, więc lada moment sprawa się wyjaśni

182 dni zwolnienia, wypowiedzenie umowy o pracę kolejne 182 dni

Witam, mam pytanie
Jestem na zwolnieniu L4 182 dni (ciężka depresja). Kiedy wrócę do pracy czeka na mnie rozwiązanie umowy o pracę z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, bez konieczności świadczenia pracy

Nadal źle się czuję, biorę silne psychotropy i nie nadaję się na razie do pracy.
Czy po okresie wypowiedzenia mogę znowu kontynuować zwolnienie, jeśli tak , to ile mogę na nim przebywać maksymalnie i ile będzie wynosił zasiłek chorobowy?
Czy będzie miał jakieś znaczenie fakt, że już raz przebywałam 182 dni na chorobowym?
z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedź
@Przerwa pomiędzy zwolnieniami będzie dłuższa niż 60 dni, więc przysługuje teoretycznie kolejne 182 dni.

Druga choroba Ile zwolnienia?


Witam
Byłem 2 miesiące na zwolnieniu na puchnącą kostkę, ZUS wezwał mnie na kontrole i przerwał zwolnienie. Stawiłem się w pracy wziąłem urlop na żądanie i rozstałem za porozumieniem stron. Po 10 dniach zaniosłem zwolnienie na drugą chorobę do ZUS. Po 2 miesiącach ponownie zostałem wezwany na kontrole, tm razem ZUS zaakceptował zwolnienie. Czy na drugim zwolnieniu mogę być 6 miesięcy ,czy zaliczą mi pierwszą chorobę i mogę być tylko 4 miesiące?    Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

 • Jak druga choroba, to teoretycznie 6 miesięcy

Jak to jest, ze raz pisze

Jak to jest, ze raz pisze PAN, ze musi być 182 dni miedzy okresami zasilkowymi, a teraz, ze kolejne 6 miesięcy???

1 dzień urlopu?

czy po 182 dniach zwolnienia wystarczy 1 dzień urlopu i można iść na następne zwolnienie ? czy  po 182 dniach zwolnienia jeżeli ZUS nie przyzna zasiłku rehabilitacyjnego pójdziemy do pracy i doznamy wypadku przy pracy, okres w którym możemy przebywać na zwolnieniu przedłuży się do 270 dni ?

czytałem artykuł w gazecie o dyrektorce instytucji państwowej która jest 220 dni na zwolnieniu,na pytanie jak moze byc tak długo ,przedstawicielka ZUS odpowiada ze wystarczy dzien przerwy w zwolnieniu i następne zwolnienie na inna chorobę,wtedy rozpoczyna sie kolejne 182 dni

 

Po 182 dniach zwolnienia lekarskiego na kregosłup i chorobę stawów wróciłem do pracy.Po tygodniu w czasie pracy spadłem ze schodów i doznałem wstrząsu mózgu, uszkodzenia biodra i dostałem zwolnienie lekarskie.Czy ZUS wypłaci mi pieniądze za zwolnienie

Czy będzie ciągłość zwolnienia

Witam
Zgodnie z przepisami musi minąć 60 dni między zwolnieniami na taka samą chorobę żeby ZUS nie zaliczył ciągłości.

Więc przykładowo jeśli leczę się psychiatrycznie przez 100 dni później przechodzę operację i
mam zwolnienie szpitalne i poszpitalne przez 60 dni. Jeżeli następnie znów będę się leczył psychiatrycznie na to samo nie będzie ciągłości?

Drugie pytanie: Co się stanie w sytuacji gdy jestem na zwolnieniu i wyjadę na tydzień poza miejsce zamieszkania. W tym czasie ZUS przyśle
mi wezwanie na komisję w celu sprawdzenia zasadności zwolnienia. W kwestii wyjazdu. Konkretny przykład. Jestem po operacji i cały spuchnięty. Dostaje zwolnienie (nie szpitalne tylko od chirurga na wizycie kontrolnej) miesiąc. Wyjeżdżam na kilka dni i po powrocie znajduje awizo. Co w takiej sytuacji robić? Dodam iż w czasie wyjazdu opuchlizna zeszła.

Odpowiedź
@Ostatnio przepisy swoje , ZUS swoje

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

robić dzień przerwy czy nie;)?

w skrócie.. poród - urlop macierzyński - zwolnienie na kręgosłup - zwolnienie ciąża - zasiłek rehabilitacyjny ciąża - 2. poród - urlop macierzyński
i niestety w dalszym ciągu potężne problemy z kręgosłupem.. pytanie robić dzień przerwy między urlopem macierzyńskim a zwolnieniem z tego powodu? według mojej wiedzy nie ma potrzeby bo termin 60 dni dawno upłynął, ale poprzednio w środku ciąży był mały stres, gdyż nie było dnia przerwy między l-4 na kręgosłup a l-4 ciążowym, minęło 182 dni i trzeba było papiery na zasiłek organizować.
w myśl zasady kto pyta nie błądzi...;)
dziękuję za pomoc
Kasia

@Ciekawa sytuacja i chyba ten dzień przerwy niczego nie zmienia

Praca świadczenie rehabilitacyjne

proszę o odpowiedź czy mając świadczenie rehabilitacyjne można pracować w Radzie Nadzorczej nie pobierając wynagrodzenia
@Według mojej wiedzy Nie

Żołnierz zawodowy po 182 dniach na L4

Witam. Nie znalazłem odpowiedzi nigdzie, więc piszę do Pana Dariusza tutaj. Otóż jak w temacie, mam pytanie, co w przypadku przepisu ZUS o 60 dniach przerwy w zwolnieniu lekarskim po 182 dniach przebywania na nim w przypadku żołnierzy zawodowych? Czy mimo tego, że płatnikiem jest ktoś inny (trzecia kategoria na druku L4), obowiązuje ten przepis także żołnierzy? Pozdrawiam serdecznie!!!!

Nie wiem...zna ktoś odpowiedź

Nie wiem...zna ktoś odpowiedź na to pytanie czy żołnierz może ponad 182 dni być na zwolnieniu??

194 dni choroby od 195 dnia inna choroba?

Proszę o pomoc..
leczyłem się u lekarza który zdiagnozował depresje ,choroba trwała 194 dni w ostatnim czasie bylem na BADANIACH I WYKRYTO U MNIE CUKRZYCE- OTRZYMAŁEM KOLEJNE ZWOLNIENIE LEKARSKIE - MAM ZACHOWANA CIĄGŁOŚĆ CZY NALEŻY MI SIĘ WYPLATA ZASIŁKU? I CO Z WYPLATA POMIĘDZY 182-194 DNIEM.

ZWOLNIENIA W OSTATNIM CZASIE ZANOSIŁEM DO ZUS- PO USTANIU ZATRUDNIENIA

DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZ

POZDRAWIAM

jacie

cukrzyki są zdolne do pracy i tylko jak masz kwasice albo ciągle 500cukru to możesz iść na l4 a jak masz ciągle500 to musisz do szpitala, więc nawet jak fałszujesz wyniki to w szpitalu zaraz Cię wypiszą ;)

180dni zwolnienia lekarskiego, kilka dni w pracy i kolejne L4

Witam serdecznie. Mam ogromne zapytanie. Może i podobne się już pojawiło, ale ja niestety nie znalazłam. Jestem zatrudniona od 01.09.2006r do końca 2016r. Od 01.09.2011r chorowałam nieprzerwanie (180dni) z powodu chorego kręgosłupa. Po drodze miałam dwie kontrole z ZUS gdzie padła decyzja,że mogę chorować dalej. Kilka dni temu wróciłam do pracy. Dziś wykonałam badania krwi i okazało się,że jestem w ciąży. Z powodu, iż jestem po poronieniu (maj 2011r), nie chciałabym forsować organizmu i narażać moje kolejne dziecko chodząc do pracy. Dodam ,iż przy poronieniu (z maja 2011r) oczywiście intensywnie pracowałam i była to wczesna ciąża.

Moje pytanie brzmi... Czy muszę przepracować 60dni aby otrzymać kolejny płatny zasiłek chorobowy? Czy jeśli poczuję się gorzej mogę przejść na L4 np. po 2tygoniach od skończenia poprzedniego zwolnienia które było na kręgosłup? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Szukam odpowiedzi na to

Szukam odpowiedzi na to pytanie?

Przerwa 60 dni

Witam mam pytanie.

Dnia 31.01.2012 kończy mi się umowa na okres próbny, która trwała od 07.11.2011. Przed rozpoczęciem pracy byłam przewlekle chora na rwę kulszowa, i przebywałam 182 dni na zasiłku chorobowym do dnia 18.10.2011.

Stąd moje pytanie czy liczy się dni kalendarzowe bez sb-nd i świat do przerwy 60 dni?? Czy też musi to być 60 dni od pn-pt?? Praca na pełny etat.

Z Z góry dziękuję za odpowiedz

@Od 01 - do 10 stycznia to jest np dziesięć dni.

nie trzeba wcale przerwy 60 dni gdy jest inna chorobowa

Kompletnie nie rozumiem czemu twierdzi Pan, że bez tych 60 dni pracy nie ma zasiłku chorobowego. Mnie w ostatnich 2 latach zwaliły z nóg choroby przewlekłe. Najpierw cukrzyca. Tu najpierw krótkie L4 (3 tygodnie ) ale potem było już gorzej. Na zatoki (do operacji) i cukrzycę byłam łącznie kilka miesięcy na L4. Potem nie miała siły nic robić. I diagnoza depresja (jak się okazało spowodowana hashimoto).

Tak się uzbierało ponad 182 dni w roku. Oczywiście nikt mi nie zapłacił za nadwyżkę w chorowaniu a ja nie miałam siły starać się o zasiłek rehabilitacyjny. Wróciłam do pracy- chwała pracodawcy ze mnie nie wywalił - i pokręciło mnie zaraz. Diagnoza : rwa kulszowa spowodowana przepukliną kręgosłupa.

Byłam na L4 kolejne 4 miesiące i wróciłam do pracy. Teraz po 2 mc pracy nie wyrabiam na kręgosłup. Z moimi kilkoma przewlekłymi niestety dobrze udokumentowanymi chorobami mogę" chorować" na okrągło.

I niestety nawet kontrola ZUS nie chciała mnie widzieć w pracy...
PS. Oddam moje powody do L4 za dobrą trzustkę i układ odpornościowy co dobrze rozpoznaje swoje od obcego - reszta to pikuś

@Czy nie lepiej nie tracić czasu po lekarzach, tylko pójść od razu na rentę?

60 dni opieki na dziecko potem L4?

Witam, jestem bardzo ciekawa czy po 182 dniach zwolnienia chorobowego można iść na 60 dni opieki na dziecko i znowu na zwolnienie chorobowe na tą samą chorobę. Z góry dziękuje za odpowiedź

*dobre pytanie!! Teoretyzując Tak

ale nie wiadomo czy nie

ale nie wiadomo czy nie będzie wymagana zdolność po tym L4 i przed tą opieką

zgodnie z wyrokiem nie trzeba

Urlop wypoczynkowy można udzielić bez badań lekarskich

Do niedawna przyjmowano, że warunkiem udzielenia pracownikowi urlopu wypoczynkowego po trwającym dłużej niż 30 dni okresie niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, jest uprzednie skierowanie pracownika na badania kontrolne w celu potwierdzenia jego zdolności do wykonywania dotychczasowej pracy. Obecnie, w związku z wyrokiem Sądu Najwyższego stanowisko to uległo zmianie.

Zdaniem SN: Można iść na urlop bezpośrednio po chorobie

„Nie jest sprzeczne z przepisami prawa pracy (art. 165 § 1 i art. 229 § 2 k.p.) rozpoczęcie zaplanowanego urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po ustaniu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą pracownika, która trwała dłużej niż 30 dni” (Wyrok Sądu Najwyższego z 20 marca 2008 r., II PK 214/07)

W uzasadnieniu SN wskazał, że celem kontrolnych badań lekarskich, którym ma zostać poddany pracownik po trwającej dłużej niż 30 dni chorobie jest wskazanie, że pracownik ten jest zdolny do kontynuowania pracy na danym stanowisku. Urlop wypoczynkowy zaś polega na niewykonywaniu pracy. Nie można więc uznać, że niezbędnym warunkiem rozpoczęcia urlopu jest przeprowadzenie kontrolnych badań lekarskich. Badania te są niezbędne przed dopuszczeniem do wykonywania pracy, natomiast nieprzeprowadzenie ich przed urlopem nie pozostaje w sprzeczności z istotą urlopu wypoczynkowego.

Dodaj nową odpowiedź

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania