Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Forum zwolnienie lekarskie


Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w moim forum dotyczącym głównie zwolnień lekarskich oraz czasowej niezdolności do pracy. Sam skupię się na lekarskiej części zagadnienia, natomiast zapraszam innych do odpowiedzi na sprawy związane z wynagrodzeniem, zwalnianiem z pracy czy jakimikolwiek innymi problemami związanymi z tym tematem.

Przepisy zmieniają się dość często, więc to co było news'em wczoraj dzisiaj może być już nieaktualne.

  • Proszę również sprawdzać wiedzę z tej strony w innych obiektywnych źródłach informacji. W szczególności chodzi o aktualne akty prawne:ustawy rozporządzenia czy jakiekolwiek inne obowiązujące. Zapraszam serdecznie !!

Podziel się:

Odpowiedzi

lekarz rodzinny i zasilek rehabilitacyjny

Witam mam pytanko do pana :)
kończy mi się zwolnienie wraz z tym zasiłek chorobowy zagapiłam się i zostało tylko 40 dni do konca czy złożenie wniosku o rehabilitacyjne jeszcze przejdzie?i mam jeszcze jeno pytanko niestety przez cały okres zwolnienia miałam problem z uzyskanie zwolnien od neurologa gdyz choroba dotyczy kregosłupa odsyłali mnie do rodzinnego po zwolnienie oczywiście przedłuzane ale za kazdym razem kiedy zwolnienia na miesiac szlo do zusu bylam wzywana do lekarza co robic by tego uniknac?pozdrawiam i dziekuje za pomoc

wezwanie na komisję lekarską

Witam,
jestem na zwolnieniu lekarskim - psychiatrycznym,
stosunek pracy już ustał, dostałam wezwanie na stawienie się na komisji lekarskiej, niestety nie mogę się stawić na komisji w podanym terminie.
Wyjechałam, zmieniając otoczenie, na zalecenie lekarza prowadzącego.
List polecony odebrała moja Mama, informując mnie o terminie komisji.
Czy można w jakiś sposób zmienić termin komisji lekarskiej?

Pozdrawiam,
e.

L4

Witam mam taki problem, jestem 8 tyg po cesarskim cieciu niestety moja coreczka zmarla po 11 dniach w zwiazku z tym przysluguje mi 8tyg maciezynskiego. Pracuje w masarni gdzie musze duzo dzwigac i wiem ze wiekszosc lekarzy uwaza ze do pol roku nie powinno sie dzwigac, moje pytanie jest takie czy lekarz chirurg moze mi wystawic L4 po skonczonym macierzynskim? Bo moj gin juz nie chce wystawic... :/ i czy Zus nie wezwie mnie na kontrole?

Zwolnienie chorobowe od lekarza rodzinnego na depresje.

Witam! Od dłuższego czasu leczę się na depresję, dostałam od lekarza psychiatry zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie,ale nie skorzystałam z niego ze względu na widniejącą pieczątkę lekarza specjalisty. Pracuję w szkole i krępowałam się oddać takowego zwolnienia. Udałam się do swojego lekarza rodzinnego, który wystawił mi zwolnienie na to samo schorzenie.Pierwsze zwolnienie było na 2 tygodnie, po tym czasie przedłużone na kolejne 2.Stąd moje pytanie-czy wystawienie zwolnienia na depresję przez lekarza rodzinnego jest zgodne z prawem? I czy w tym przypadku muszę być w domu skoro powinnam zmienić otoczenie,które spowodowało mój obecny stan?Co się stanie gdy wyjadę?

2 tygodniowy okres ochronny

Witam, czy jeżeli sam zwolnię się z pracy również obejmuje mnie 2 tygodniowy okres ochronny? W przypadku np. złamania moge dostarczyć L4 do ZUS?

@Oczywiście, że przysługuje

"Wynagrodzenie" płatne przez ZUS po okresie wypowiedzenia umowy

Witam, obecnie jestem na wypowiedzeniu bez świadczenia pracy do 31 sierpnia. 31 sierpnia właśnie zamierzam iść na zwolnienie lekarskie. Od ponad 10 lat mam problemy z kręgosłupem z udokumentowaną chorobą. Nawet 2 lata temu po 3-miesięcznym zwolnieniu lekarskim ZUS wezwał mnie na kontrolę w wyniku której dostałem skierowanie do sanatorium. Problemy z kręgosłupem mam cały czas raz większe raz mniejsze jednak do póki miałem prace zaciskałem zęby i pracowałem.

To tak dla wyjaśnienia ze nie jestem obibokiem. Dzisiaj nie mam wyjścia i muszę na to zwolnienie pójść. Ponieważ do tej pory zarabiałem ok 4 średnie krajowe + premie do 25%, mam pytanie jakiej wysokości będzie moje "wynagrodzenie" płatne przez ZUS już po ustaniu wypowiedzenia.
Tzn. dla przykładu jeżeli zarabiałem 10tys netto, to czy ZUS wypłaci mi 80% tej kwoty???
Z góry dziękuje za fachową poradę.

Odpowiedź
Dawno temu podstawą były rzeczywiste zarobki, a teraz jest chyba średnia krajowa.

* Tak więc rzeczywiste świadczenie będzie dużo mniejsze niż poprzednie zarobki.

Tetniak Podpajeczynówkowy

Mam 42 lata. Miałem operacje na Tętniaka Podpajęczynówkowego, i jestem już 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim.  Orzecznik Zus Powiedział że jestem zdolny i zdrowy do pracy. a znowuż mój lekarz prowadzący powiedział że nie jestem zdolny do pracy. co w związku z tym mam robić

  • Bardzo częsty problem rozbieżności pomiędzy lekarzami ZUS a innymi. Jeżeli nie odwołał się Pan od decyzji lekarza orzecznika, to nie wiem co mam poradzić.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania