Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Obecne zwolnienie nie jest związane z poprzednim!!


Witam.
Mam problem i nie wiem do kogo mam się zgłosić.

Otóż od 18.04.2011 jestem na zwolnieniu lekarskim z różnych powodów zdrowotnych,w trakcie trwanie tego zwolnienia zaszłam w ciążę i od 04.10.2011 jestem na zwolnieniu od ginekologa, gdzie jest wpisana ciąża czyli literka B. między jednym,a drugim zwolnieniem(czyli 03.10.2011)

Mam 1 dzień nieobecności i nieusprawiedliwiony z mojej winy, bo nie wypisałam wniosku na urlop na żądanie.
Okres zasiłkowy zwolnienia lekarskiego
Na zwolnieniu jestem do dziś i z tego co mi kadrowa powiedziała mija mi 270 dni zwolnienia, i wymaga ode mnie jakiegoś zaświadczenia od mojego ginekologa prowadzącego, że moje obecne zwolnienie nie jest związane z poprzednim.

Kiedy powiedziałam o tym mojej lekarz to wystawiła mi zaświadczenie  że jestem w ciąży i w którym tygodniu nic więcej. Okazało się, że to nie o takie zaświadczenie chodziło...nie wiem kompletnie do kogo mam się zwrócić po takie zaświadczenie i czy jest ono konieczne. Byłam też z tym pytaniem u prawnika i powiedział, że pracodawca nie może ode mnie wymagać takiego zaświadczenia.

Dziś zobaczyłam swój przelew z wynagrodzeniem i nie wiem co się dzieje, bo to nawet nie jest 50% mojego średniego wynagrodzenia ,które przez ostatni czas otrzymywałam.Nie wiem co mam zrobić i martwię się, że za chwilę zostanę bez środków do życia...

*Czy 270 dni liczy mi się od pierwszego dnia choroby czyli od 18.04.2011 jeśli tak to co dalej?

Moja ginekolog powiedziała mi,że zwolnienie w ciąży liczy mi się oddzielnie. Dodam jeszcze, że pracuje tam prawie 3 lata i umowę mam do 2014 roku czyli na czas określony.
Bardzo proszę szybką odpowiedz.
Pozdrawiam Zrozpaczona

 

Odpowiedź

Lekarz Ginekolog prowadzący, powinien bez łaski takie zaświadczenie wypisać.

 

Cciąg dalszy

Dziękuję za szybka odpowiedz...

Czyli rozumiem,że jeśli jutro będę u swojej lekarz to mogę ponownie ją poprosić o te zaświadczenie i nie powinna robić mi problemu?

a te 270 dni to liczy mi się na nowo od pierwszego dnia zwolnienia w ciąży,czy juz nie i kwalifikuje się na zasiłek rehabilitacyjny? bo o takim mi wspomniała kadrowa...

Jeszcze jedno pytanie...

Czy moj lekarz ginekolog nie znając historii powodów poprzednich zwolnień sprzed ciąży, może mi wystawić zaświadczenie, że te zwolnienie w ciąży nie jest powiązane z poprzednim?

@Takie może być tłumaczenie lekarza, że nie zna dokładnie historii poprzedniej choroby, więc warto mieć coś od poprzedniego lekarza

Szczerze mówiąc, to chyba nic nie mam poza jednym zdjęciem kręgosłupa i jego opisem;/

Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc,jutro udam się do lekarza i mam nadzieję ze nie będzie problemu z wystawieniem tego zaświadczenia,tylko nie wiem czy to jeszcze w czymś pomoże skoro kadrowa pewnie juz wysłała dokumenty do Zusu o zasiłek rehabilitacyjny;/

 

Podziel się:

Odpowiedzi

zaswiadczenie od lekarza ze jedno zwolnienie nie wiąże sie z dru

Witam. 17 czerwca zeszlego roku poszlam na zwolnienie i leczyłam się na depresje,trwalo to do konca listopada. Od 30 listopada do 5 stycznia bylam na zwolnieniu na córkę ponieważ miała zapalenie płuc. Od 6 stycznia bierzącego roku jestem znowu na zwolnieniu na siebie poniewaz mam rwe kulszową,dzisiaj zadzwoniła do mnie kadrowa,ze mam jej dostarczyc zaswiadczenie od lekarza,ze moja obecna choroba nie jest zwiazana z ta chorobą z zeszłego roku. Moje pytanie :czy zwolnienie z zeszłego roku sumuje się z tym obecnym i czy muszę dostarczyc takie zaswiadczenie? Lekarz powiedzial mi,ze nie moze mi wystawic takiego zaswiadczenia bo nie leczyl mnie i nie wie czy ma to zwiazek z moja obecna choroba.

Poprosić o urlop na żądanie

a jeśli jest przerwa między jednym a drugim zwolnieniem to zwolnienie ciążowe powinno trwać 270 dni. Na dzień nieobecności powinna Pani poprosić o urlop na żądanie.

Byłam w podobne sytuacji.

Byłam w podobne sytuacji. byłam 4 miesiące na zwolnieniu lekarskim z powodu problemów z żołądkiem.zaszłam w ciążę i nie wracając do pracy lekarz ginekolog wystawiał mi kolejne zwolnienia na ciążę czyli z kodem B. generalnie powinno to być oddzielne zwolnienie i trwać do 270 dni. niestety ustawa "mówi" że do tych 270 dni wlicza się wszystkie okresy niezdolności do pracy. tak więc te poprzednie 4 miesiące zwolnienia (kiedy nie byłam jeszcze w ciąży)zaliczono do tych 270 dni.

ale spokojnie może Pani złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne i bez problemu ZUS takie świadczenie przyznaje. tylko kadrowa musi Pani przysłać dokumenty które musi tez wypełnić lekarz. mi takie zaświadczenie wypełnił lekarz ginekolog a od poprzedniego lekarza miałam zaświadczenie że zwolnienie lekarskie trwało od..do...

i na jaką chorobę było wystawione. do wniosku do Zusu dołączyłam jeszcze kartę ciąży i te zaświadczenia i badania które robiłam przed zajściem w ciążę. wiem że to dla kobiety w ciąży kolejny stres ale niestety te formalności trzeba załatwić. pozdrawiam i mam nadzieję że troszkę pomogłam.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania