Lekarz medycyny pracy dr n. med. Dariusz Kraśnicki
Przychodnia medycyny pracy: ul. Żernicka 215
Badania kierowców: ul. Kmicica 3
Rejestracja tel. 601 775 123

Badania kontrolne po zwolnieniu


Cześć nazywam się Darek Kraśnicki i dzisiaj poruszymy problem Badań kontrolnych, po więcej niż 30 dniach nieprzerwanego zwolnienia lekarskiego.Zaczniemy tradycyjnie od pytania internautki.Witam panie Doktorze!

Mąż mój przebywał na zwolnieniu lekarskim, po pobycie w  szpitalu 25 dni kalendarzowych,

  • czy  musi powtórzyc  badania okresowe.Za odpowiedz z góry dziękuje Zasada Kodeksu pracy w stosunku do badań kontrolnych jest bardzo prosta. Wymagana jest niezdolność do pracy powyżej 30 dni, czyli co najmniej 31 dni zwolnienia.

Tutaj było tylko 25 dni, czyli jeżeli nie będzie więcej L4, to można spokojnie wracać do pracy. Jeżeli jednak weźmiemy jeszcze z tydzień chorobowego, to zostaniemy skierowani przez pracodawcę na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy.W takim przypadku warto pamiętać o zaświadczeniu o zakończeniu leczenia oraz skierowaniu od pracodawcy.

Jeżeli masz coś ciekawego w temacie tych badań, to zapraszam na na mój kanał YouTube lekarz medycyny pracy lub mojego bloga zwolnienie lekarskie.pl

By By mówił wasz Darek Kraśnicki z Wrocławia i jeszcze raz serdecznie zapraszam do komentarzy i zapytań.

Ciekawi mnie, jak wygląda sprawa badań kontrolnych po różnych zakładach pracy.

Z życia wiadomo, że Kodeks pracy sobie, a realia w firmach sobie, dlatego każdy oddźwięk będzie mile widziany. Z ciekawych historii, to zostały wydane wyroki sądowe, według których można nie wymagać badań kontrolnych przed pójściem na urlop wypoczynkowy.

Podziel się:

Odpowiedzi

Zwolnienie lekarskie

Witam Panie Doktorze
ja obecnie jestem na 30 dniowym chorobowym + wcześniej byłem 3 dni w szpitalu. jestem pracownikiem służby mundurowej. Czy pobyt szpitalny jest wliczany do zwolnienia chorobowego a wiec będę musial poddac się badaniom kontrolnym?
z poważaniem
Sluchacz

KONTROLA W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

CHOLEMIA SIĘ DOWIEDZIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 10. GRUDNIA 2012R , OD STYCZNIA 2013R PO USTANIU ZATRUDNIENIA MAM 50 LAT , 29 KWIETNIA DOSTAŁEM PISMO Z ZUS ZE DNIA 23. KWIETNIA BYŁA U MNIE KONTROLA ZUS , NIE ZASTALI MNIE W DOMU ,NA ZWOLNIENIACH MAM NAPISANE, ZE MOGĘ CHODZIĆ ,WCZEŚNIEJ CHODZIŁEM NA ZASTRZYKI

I REHABILITACJE ,LECZĘ SIĘ NA KRĘGOSŁUP, MIAŁEM MIEĆ ZABIEG OPERACYJNY W ROKU 2012 ALE NIE ZGODZIŁEM SIĘ .

W TYM DNIU CO BYŁA KONTROLA NIE PAMIĘTAM, MORZE BYLEM Z PSEM LUB W SKLEPIE. NIE JEST NAPISANA GODZINA KONTROLI. MAM NAPISAĆ SZCZEGÓŁOWE WYJAŚNIENIE DO 7 DNI. GDZIE BYLEM I CO ROBIŁEM ,A JAK NAPISAĆ SKORO NIE WIEM O JAKA GODZINĘ CHODZI, PROSZĘ O PORADĘ CO ZROBIĆ

@Moja odpowiedź
Najlepiej wyjaśnienie oprzeć na prawdzie. Zakup żywności jest całkiem rozsądnym tłumaczeniem.

Dodaj nową odpowiedź

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania